<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/rekha6/"   rekha6</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/"> cc</a>
Vai zinājāt, ka vannas istaba ir viena no bīstamākajām telpām mājoklī. Visi bērni ir ļoti ziņkārīgi, bet vannas istabā mēdz slēpties dažādas briesmas - iespēja saņemt strāvas triecienu, paslīdēt un sasisties, noslīkt, nogaršot un saindēties ar medikamentiem vai sadzīves ķīmiju u.c..

Daži padomi, kā padarīt vannas istabu drošāku, nepakļaujot bērnus dažādiem nevajadzīgiem riskiem.

1. Vannošanās laikā jāievēro īpaša piesardzība. Pats svarīgākais noteikums - nekad vannas istabā neatstājiet bērnu bez uzraudzības. Pirms vannošanās jau laicīgi sagatavojiet visas nepieciešamās lietas, lai bērns nebūtu jāatstāj telpā viens pats.

2. Lai kādu dienu nenonāktu situācijā, kad atrodaties slēgtu durvju vienā pusē, bet jūsu lolojums - aiz durvīm, atsakieties no slēdzenes vannas istabas durvīs. Cits variants - ierīkojiet to tik augstu, lai mazie, ziņkārīgie pirkstiņi to nevarētu aizsniegt un nejauši aizslēgt.

3. Izrādās, viena no interesantākajām nodarbēm ir - vērot, kā ūdens dzīlēs pazūd visdažādākie priekšmeti. Lai neaizdambētu kanalizācijas caurules un šādās rodaļās nepazaudētu ko vērtīgu, tualetes poda vākam jābūt aizvērtam. Veikalos var iegādāties arī speciālus vāka bloķētājus, tomēr daži atjautīgi vecāki atklājuši, ka ļoti labi palīdz vienkāršs risinājums - noklāt tualetes podu ar pārtikas plēvi! Vēlams gan pašiem atcerēties par šo savdabīgo risinājumu, lai vēlā vakara stundā, kad dabas balss steidzami sauc, nesanāk nepatīkams pārsteigums.

4. Vanna un flīžu grīda mēdz būt ļoti slidena - lai mazinātu paslīdēšanas un traumu risku, var izmantot gumijotus paklājiņus vai paliktņus.

5. Izolējiet mazuli no visām karstajām virsmām, piemēram, dvieļu žāvētāja. Vannošanās laikā noteikti jāseko līdzi ūdens temperatūrai - lai tā nebūtu pārāk karsta un bērns neapplaucētos.

6. Ja vannas istabā tiek glabāti medikamenti, tiem jāatrodas cieši slēgtā kārbā - bērnam nepieejamā vietā. Ideālajā gadījumā - aiz slēgtām durtiņām.

7. Tāpat aiz slēgtām durvīm vai citā nepieejamā vietā jāglabā arī visi asie priekšmeti - skuvekļi, pincetes, žiletes, šķērītes u.tml. Bērni ir tik vērīgi un viņiem ļoti patīk atkārtot to pašu, ko dara mamma vai tētis! Piemēram, izraustīt uzacis vai skūt neesošo bārdu!

8. Nekādā gadījumā neatstājiet pa rokai elektroierīces - īpaši vannas vai izlietnes tuvumā. Kā zināms, ūdens ir izcils elektrības vadītājs un, ja strāvai pieslēgts fēns iekritīs vannā ar ūdeni, sekas būs dramatiskas. Papildu drošībai pārliecinieties, ka visas elektrības rozetes vannas istabā ir sazemētas!

9. Pēc iespējas centieties izvairīties no atkritumu tvertnes vannas istabā - vai vismaz izvēlieties tādu, kas ir nosegta. Parasti mēs nepārdomāti tur izmetam nederīgās vai izlietotās higiēnas preces un priekšmetus, vairs nedomājot par to, ka tās var būt ļoti bīstamas. Arī ar nolietotiem skuvekļiem var nopietni sagriezt mazos pirkstiņus, bet ar vates pikučiem var aizrīties vai tos var iebāzt dziļi nāsīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!