Tā kā sevis vērošana ir viena no cilvēka iemīļotākajām nodarbēm, nav dzīvokļa vai mājokļa, kurā neatrastos kaut viens spogulis, laikrakstam "Druva" stāsta interjeriste Vita Mazkalniņa, iesakot dažādus padomus, kā izvietot spoguļus.
Ja spogulis tiek izmantots arī kā interjera elements, to pieskaņo istabas vai visa mājokļa stilam. Teju visiem zināms fakts, ka pareizi izvietoti spoguļi rada plašas telpas ilūziju. "Nelielā dzīvoklītī var izmantot interjeristiem zināmu paņēmienu sienu apdari ar spoguļiem, tā dzīvoklītis izskatīsies plašāks," stāsta laikrakstam stāsta interjeriste, piebilstot, ka pārdomāts spoguļu izvietojums palīdz arī telpās pareizi organizēt dabiskās gaismas plūsmu un uzlabot telpu apgaismojumu.
"Koridorā spoguli labāk izvietot tuvāk ieejas durvīm, lai būtu ērti aplūkot sevi visā augumā, izejot no mājas. Ja gaitenis ir šaurs, spoguļus labāk kārt pie sānu sienām, lai radītu plašuma iespaidu. Vannas istabā spoguļa vieta, visticamāk, ir virs izlietnes. Vēl labāk, ja tas ir orientēts vertikāli un varbūt nostiprināts šarnīros, kas ļauj regulēt pagrieziena un slīpuma leņķi. Vannas istabā spogulim jābūt izturīgam pret mitrumu. Viesistabās labi iederas augstu pakārti apaļas vai horizontāli izstieptas formas spoguļi, īpaša uzmanība ierāmējumam, jo šajā telpā spogulis kalpo drīzāk kā interjera elements. Līdzās gleznai spoguli labāk nenovietot, bet uz paklāja fona tas varētu izskatīties lieliski. Ja grūti saskaņot rāmi ar tapetēm un pārējo sienas noformējumu, labāk dot priekšroku neitrālam koka rāmim, kas saskan ar mēbeļu toni," norāda Vita Mazkalniņa.
"Spogulis nepieciešams arī bērnistabā, jo bērns ne tikai pierod pie sava tēla, bet arī iemācās uzmanīt apģērbu, izskatu. Spogulis jānovieto ne pārāk augstu, bet slīpi, lai bērns varētu aplūkot sevi visā augumā. Tiesa gan, vecākiem būs daudz darba, jo bērni ik dienu nosmērē spoguļus ar pirkstiņiem," laikrakstam stāsta telpu interjeriste.