Ārējās vides ietekme
Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē ādas, matu un nagu veselību, ir gadalaiks. Rudenī, tuvojoties aukstākam laikam, ādai un matiem lielu stresu rada kā aukstais vējš, tā arī sausais iekštelpu gaiss. Pret vēju un aukstumu īpaši jutīga mēdz būt lūpu āda. Turklāt vēls rudens ir laiks, kad aizvien samazinās vitamīnu daudzums dārzeņos un augļos, līdz ar to ir būtiski domāt par iespējām nepieciešamās uzturvielas uzņemt ar vitamīniem un uztura bagātinātājiem.
Lai gan nereti pārmaiņas ādā un matos uztveram kā kosmētiski uzlabojamus trūkumus, farmaceite uzsver, ka visbiežāk risinājums jāmeklē, izvērtējot savu uzturu un to, vai ikdienā tiek uzņemtas visas nepieciešamās uzturvielas un vitamīni. Turklāt nereti tieši dažādas skaistuma uzlabošanas metodes, piemēram, matu krāsošana, taisnošana un lokošana ar karstiem ruļļiem, kā arī gēla un "Shellac" manikīrs rada sekas, kuru novēršanai ārēji lietojami līdzekļi būs teju bezspēcīgi.
Vitamīni ādas, nagu un matu veselībai
Lai uzlabotu ādas, nagu un matu problēmas, ļoti noderīgs palīglīdzeklis ir vitamīni un uztura bagātinātāji. Matu, nagu un ādas problēmas var pasliktināties jau minēto ārējo ietekmes faktoru dēļ, tomēr ļoti bieži problēmas parādās arī vitamīnu un uzturvielu trūkuma rezultātā.
Problēmas var izraisīt dzelzs, sēra, cinka, kalcija, vitamīnu A un E, kā arī B grupas vitamīnu trūkums. Ja ir zināms konkrēts iemesls, piemēram, dzelzs deficīts, kas konstatēts asins analīzēs, ieteicams lietot dzelzs līmeņa paaugstināšanai paredzētos medikamentus.
Sausa āda ar tendenci lobīties ļoti bieži ārstējama ar eļļā šķīstošiem vitamīniem (A un E) un omega taukskābes saturošiem preparātiem, piemēram, zivju, naktssveces, smiltsērkšķu, linu eļļām. Savukārt pubertātes un hormonu svārstībām raksturīgām pumpām jeb akni, kā arī sausām un plaisājošām lūpām rekomendējams B vitamīns un cinks.
Tomēr, ja ādas, matu un nagu stāvoklī konstatējat izmaiņas, kurām cēlonis nav skaidrs, vēlaties paātrināt augšanas ātrumu vai gluži vienkārši palutināt ādu un matus, "BENU" farmaceite L.Janaite rekomendē lietot kompleksos uztura bagātinātājus ādas, matu un nagu stāvokļa uzlabošanai.
Uztura bagātinātāju saturs ir sabalansēts ar vitamīniem un minerālvielām, kas ļaus papildināt ikdienas uzturu ar īpaši ādas, matu un nagu veselībai nepieciešamajām vielām. Šāda veida līdzekļiem pirmie rezultāti ir pamanāmi aptuveni pēc viena mēneša lietošanas, taču ieteicamais lietošanas kurss gan ir garāks – no aptuveni trim līdz sešiem mēnešiem, jo tikai ilgākā laika periodā iespējams iegūt stabilu un paliekošu rezultātu. Ja nepieciešams, kursu var atkārtot pēc trim mēnešiem.
Tiem, kas nevēlas lietot vitamīnu kompleksus, pieejami arī cita veida efektīvi preparāti. Lielisks eliksīrs nagiem, kā arī matu stiprināšanai un augšanai ir silīcijs. Tas uzlabo kolagēna (galvenā ādas olbaltumviela) un keratīna sintēzi, šādi stiprinot matus, nagus un ādu.
Tomēr ar laiku (pēc 25 gadu vecuma) silīcija saturs organismā, it īpaši ādā, sāk strauji samazināties, kā rezultātā mati kļūst trauslāki un plānāki, bet āda zaudē elastību un sāk veidoties krunkas. Tāpēc silīciju vēlams uzņemt papildus. Turklāt silīcija preparātu iedarbība kļūst manāma jau mēneša laikā. Aptiekā pieejami silīcija preparāti, kas gatavoti no tīruma kosas un bambusa, kā arī silīcijs šķidrā veidā..