Vairums sieviešu domā, ka visjūtīgākā un sausākā ir plakstiņu āda, taču šis viedoklis ir maldīgs, jo kosmetologi apgalvo, ka konkrētā problēma visvairāk ir raksturīga dekoltē zonai. Problēmas rodas tādēļ, ka sievietes nav radušas kopt un rūpēties par šo zonu kā sejas ādu, matiem, rokām, kaut gan tieši kakls un dekoltē var kļūt par sievietes patiesā vecuma nodevējiem, vēstī portāls Intensa.pro.

Kādēļ jārūpējas par dekoltē zonas ādu?

Pirmkārt, šajā zonā, salīdzinājumā ar citām vietām uz ķermeņa un sejas, ir krietni plānāks zemādas tauku slānis. Āda dekoltē zonas rajonā satur ļoti neielielu tauku dziedzeru daudzumu, tādēļ tās elastība ir krietni vājāka kā citās ķermeņa vietās. Turklāt elastības zuduma dēļ ir liela iespējamība, ka āda ar laiku kļūs sausa un raupja. 

Otrkārt, tā kā dekoltē zonas āda ir plāna un neaizsargāta, tā nespēj pretoties apkārtējās vides iedarbībai bez papildus ārējas palīdzības. Līdz ar gadiem kolagēna izstrāde samazinās, tādēļ ir nepieciešams parūpēties par papildus barošanu. 

Trešais iemesls, kādēļ dekoltē zonai nepieciešama īpaša kopšana – muskuļi šajā vietā tikpat kā nedarbojas un līdz ar to izpaliek praktiski jebkāda fiziska slodze.

Ir vēl vairums citu faktoru, kas veicina priekšlaicīgu šo ādas zonu novecošanos. Tie ir:

  • Raupjas mazgāšanās švammes;
  • Skrubji ar lielām eksfoliējošām daļiņām;
  • Pārāk intensīva šīs zonas masāža;
  • Stingras diētas;
  • Karsta duša vai vanna;
  • Cieši un apspīlēti krūšturi;
  • Sauļošanās ar atkailinātu augšdaļu.
Balstoties uz iepriekšminēto, var secināt, ka plānajai un maigajai ādai šajās zonās nepieciešama papildus barošana un mitrināšana, jo pretējā gadījumā tai ātri parādīsies vītuma pazīmes.

Dekoltē zonas kopšanas noteikumi

Noteikums Nr.1: Aizsardzība no saules

Sauļojoties pludmalē, atcerieties par aizsardzību no saules. Ļoti maigo ādu obligāti jāapstrādā ar saules aizsarglīdzekļiem, taču nekādā gadījumā nedrīkst sauļoties ar kailu augšdaļu – tas kaitē ne tikai ādai, bet arī piena dziedzeriem.

Noteikums Nr.2: Samazināt svaru pakāpeniski

Strauja svara zaudēšana izraisa ādas nokarāšanos. Ievērojot diētu, vienmēr sekojiet kakla un krūšu stāvoklim. Ja kakla un dekoltē zonas āda kļūst slābana, tas nozīmē, ka audi nesaspēj savilkties, tauku šūnām tik strauji samazinoties. Lai nebūtu nepieciešama plastiskā korekcija ādas izlīdzināšanai, novājējiet pakāpeniski.

Noteikums Nr.3: Attīrīt no netīrumiem

Kakla un dekoltē zonas ādu nepieciešams regulāri attīrīt. Tas jāveic no rīta un vakarā. Šim nolūkam var izmantot sejas līdzekļus, taču var iegādāties arī speciālus krēmus, kas bagātināti ar proteīniem, aminoskābēm, vitamīniem un augu eļļām. Tie mitrina, baro un pievelk ādu.

Noteikums Nr.4: Veiciet vingrojumus

Pašmasāža un vingrojumi kaklam palīdzēs pievilkt muskuļus, uzlabot asins cirkulāciju un aktivizēt vielmaiņu. Vienkāršu vingrinājumu – galvas atliekšanu atpakaļ un riņķošanu pulksteņa rādītāju virzienā un pretēji, var veikt ik pēc pusstundas, pat atrodoties darba vietā.

Noteikums Nr.5: Klājiet maskas

Barojošas un atjaunojošas maskas šīm delikātajām zonām nepieciešams lietot 1-2 reizes nedēļā. Šo masku iedarbības ilgums parasti ir 30 minūtes un tās ir jānoskalo ar vēsu ūdeni.

Noteikums Nr.6:Izvēlieties atbilstošu kosmētiku

Kakla un dekoltē zonas kopšanai ieteicams izvēlēties speciālu kosmētiku. Iegādājoties krēmu, pievērsiet uzmanību tā sastāvam un priekšroku dodiet tam, kura sastāvā ir kolagēns (olbaltumviela, kas atbildīga par ādas tvirtumu un elastību). 

Bez tā āda zaudē mitrumu un parādās novecošanās pazīmes. Kolagēns ir viela, kas spējīga izlīdzināt uz kakla radušās krunkas. Izvēloties krēmu kaklam un dekoltē zonai, jāpievērš uzmanība, lai līdzekļa sastāvā būtu mitrinoši un mitrumu saglabājoši komponenti, ka arī barojošas un atjaunojošas sastāvdaļas.

Raksts tapis sadarbībā ar pirmo skaistumkopšanas industrijas servisa portālu Latvijā - www.intensa.pro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!