sieviete seja vannas istaba mazgāt āda kopšana skaistums
Foto: Shutterstock
Nereti saka, ka mācīties vajag no savām kļūdām, taču, ja vēlies saglabāt savas ādas jaunību pēc iespējas ilgāk, labāk tomēr mācīties no citu kļūdām un tās neatkārtot. Šai sakarā portāls intensa.pro piedāvā izplatītāko ādas kopšanas misēkļu apkopojumu.

Kļūda Nr. 1: nepievērst uzmanību savam ādas tipam.

Jaunībā mēs bieži vien nepievēršam ādas tipam lielu vērību, īpaši, ja ādai nav nekādu redzamu problēmu. Kosmētikas produkti tiek pirkti tādi paši kā mammai, draudzenei vai redzēti kādā žurnālā vai TV reklāmā.

Tomēr jāatceras, ka kosmētikas izvēle tomēr ir diezgan intīma lieta un, izdarot šo izvēli, nevajadzētu sekot modei, tās izvēli drīkst ietekmēt tikai un vienīgi jūsu ādas īpatnības.

Ja taukainai ādai lieto taukainu krēmu, tas var radīt ne mazums problēmu – tā sastāvdaļas neļaus porām elpot un attīrīties, tāpat nekas labs nevar sanākt, ja normālai ādai lieto sausinošus līdzekļus.

Secinājums: steidzami veiciet ādas diagnostiku!

Ādas tipa testus var atrast internetā, populāru kosmētikas ražotāju mājas lapās (jo viņi taču ir ieinteresēti pārdot jums pareizo produktu!), taču drošāk ir doties uz konsultāciju pie kosmetologa.

Kļūda N. 2: neveltīt pietiekami daudz laika ādas attīrīšanai.

Daudzas meitenes 18-20 gadu vecumā domā, ka ādas attīrīšanai pietiek ar ūdeni un ziepēm, un savelkošo sajūtu uzskata par attīrīšanas pazīmi. Ādas tipam atbilstoši mazgāšanas līdzekļi nesausina un nesavelk ādu.

Secinājums: uzziniet visu par savu mazgāšanās līdzekli!

Ja jūsu ādu klāj taukains slānis, ja mazgāšanas līdzeklis nav pH neitrāls, ja ir nepatīkamas sajūtas pēc mazgāšanās – ziniet, ka tas nākotnē atsauksies uz jūsu sejas izskatu. Atrodiet produktus, kas jūsu ādu tīra viegli un maigi.

Kļūda Nr. 3: nepietiekami notīrīta dekoratīvā kosmētika.

Tas attiecas uz visām sievietēm, kuras krāsojas. Grima attīrīšana ir divdaļīga procedūra.

Secinājums: obligāti attīriet ādu divreiz!

Pirmais solis – lietojiet speciālus līdzekļus kosmētikas noņemšanai, kas var būt arī taukainas struktūras (eļļa vai pieniņš).

Otrais solis – jāatbrīvojas no kosmētikas noņemšanas līdzekļa paliekām. Šim nolūkam var lietot attīrošu gēlu, putas vai toniku, kas paredzēti šim mērķim.

Kļūda Nr. 4: nepietiekama mitrināšana.

Ja jūsu āda ir sausa un lobās, tā ir droša pazīme, ka tai nepieciešama papildus mitrināšana. Tādai ādai ir bojāts hidrolipīdais slānis, tādēļ tā ir vairāk pakļauta iekaisumiem, bojājumiem, kā arī priekšlaicīgai novecošanai. Jūsu ādai ir nepieciešama palīdzība.

Secinājums: izvēlieties savam ādas tipam atbilstošu mitrinošu līdzekli un lietojiet to katru dienu! 

Padomu par mitrinošā līdzekļa izvēli jums sniegs kosmetologs.

Kļūda Nr. 5: saules aizsarglīdzekļu nelietošana.

Daudzas sievietes to izjūt tad, kad guvušas saules apdegumu vai atradušās spēcīgā saulē bez aizsarglīdzekļiem. Pēc noteikta laika sekas parādās keratomu un pigmentācijas plankumu veidā. 

Aizsargājiet savu ādu no saules, ja nevēlaties, lai pēc 35 gadu vecuma jūsu āda būtu krunkaina un plankumaina.

Secinājums: lietojiet aizsarglīdzekļus, kuri pasargā gan no UVA, gan UVB starojuma!

Vislabāk, ja jūsu ikdienas ādas kopšanas līdzekļi (mitrinošais krēms, tonālais krēms, dekoratīva kosmētika) būtu ar SPF filtriem. Un saules brilles arī neaizmirstiet!

Kļūda Nr. 6: Nepievērst uzmanību kosmētikas kvalitātei.

Daudzām meitenēm ir svarīgi, kādā tonī ir lūpu krāsa, nevis kāda ir tās kvalitāte. Reizēm skaisti noformētā iepakojumā ir acu tuša, kas izraisa kairinājumus un alerģiskas reakcijas, un krēmus arī nereti mēdzam izmantot tikai "ķeksīša pēc", bet ne ādai nepieciešamās vielas saturošus.

Secinājums: pārziniet savas ādas īpatnības un izmantojiet tādus līdzekļus, kādi tai nepieciešami.

Esiet izvēlīgas un iegādājieties līdzekļus, kas atbilst ne vien jūsu ādas tipam, bet arī vecumam.

Kosmētika, par kuras izcelsmi neesat drošas, vispār nedrīkst piesaistīt jūs uzmanību.

Kļūda Nr. 7: neveltīt uzmanību zodam, kaklam, dekoltē.

Zodu, kaklu un dekoltē zonu arī nepieciešams mitrināt, aizsargāt no saules, brīvajiem radikāļiem un citām kaitīgam iedarbībām. Bez attiecīgas kopšanas āda šajās vietās ātri noveco.

Secinājums: rūpējoties par sejas ādu, nekad neaizmirstiet par zodu, kaklu un dekoltē!

Attīriet, mitriniet, masējiet – dariet visu to pašu, ko sejai.

Kļūda Nr. 8: gulēt uz sāniem.

Tas var šķist smieklīgi, taču daudzas sievietes novēro, ka grumbas radušās no … nepareizas gulēšanas. Ja guļat uz sāniem, sejas āda tiek "saburzīta" un tas var provocēt jaunu grumbu veidošanos.

Spilvena izmērs un forma šo procesu var gan vērst par labu, gan pasliktināt.

Secinājums: ideāla poza miegam – uz muguras. 

Un iegādājies labu ortopēdisko spilvenu, lai guļot nerastos liekas grumbas. Lai izvairītos no grumbām uz kakla, izvairieties no augstiem spilveniem.

Kļūda Nr. 9: nepievērst uzmanību uzturam.

Šo kļūdu pieļauj gandrīz visi. Jaunībā uztura kvalitātei netiek pievērsta vajadzīgā uzmanība. Ne mazāu postu nodara arī alkohols un cigaretes. Ar laiku sekas redzamas ne vien figūrā, bet arī uz ādas. 

Secinājums: pārskatiet savus ēšanas paradumus. 

Sākumā atsakieties no saldumiem un gāzētiem dzērieniem, ēdiet vairāk dārzeņu un augļu. Uzturiet nemainīgu svaru, jo tā svārstības rada stresu ādai, un sekas – grumbas un zaudēta ādas elastība.

Kļūda Nr. 10: nepietiekams ūdens patēriņš.

Āda nemitīgi jāpiesātina ar mitrumu, ne tikai ar ārēju mitrinātāju palīdzību. Kad palielināsiet izdzertā ūdens daudzumu, uzreiz pamanīsiet, ka āda kļuvusi savādāka! Diennakts norma – 2 līdz 3 litri ūdens.

Secinājums: dzeriet ūdeni!

Nelietojiet gāzētus dzērienus. Ieteicamo ūdens devu sadaliet visas dienas garumā.

Šīs vienkāršās patiesības palīdzēs saglabāt jūs ādas jaunību. Un atcerieties, ka ādas stāvokli tikai 40% ietekmē kosmētiskie līdzekļi un procedūras, 60% ir atkarīgi no jūsu dzīvesveida un tā, cik pozitīvi raugāties uz dzīvi!

Raksts tapis sadarbībā ar pirmo skaistumkopšanas industrijas servisa portālu Latvijā - www.intensa.pro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!