Visbiežāk hallē vai priekšnamā, kur atrodas kāpnes, nav vai ir samērā mazs logs. Līdz ar to zona zem kāpnēm gandrīz vienmēr ir tumša. Pirms iekārtošanas noteikti jāpārdomā, kā jauniegūto vietu apgaismot visērtāk. Vienkāršākais veids – stāvlampas vai pie kāpņu konstrukcijas piestiprināmi prožektorveida gaismas ķermeņi. Tomēr šādā risinājumā var traucēt elektrības vadi. Drošāk un funkcionālāk, bet sarežģītāk – ierīkot iebūvēto apgaismojumu. Tā kā zona ap kāpnēm tiek izmantota diezgan intensīvi, svarīgi, lai gan sienu, gan grīdas segumi būtu izturīgi un ērti kopjami.
Pakāpieni – lādes
Ja kāpnes veidotas ar slēgtajiem pakāpieniem, tajos iespējams izveidot glabātavas dažādiem sezonas priekšmetiem, ikdienas sīkumiem un apaviem. Visfunkcionālāk darbojas pakāpiens ar paceļamu vāciņu. Šādu konstrukciju gan nav iespējams iegādāties kā standarta risinājumu, to būs speciāli jāpasūta galdniecībā. Vēl jāņem vērā, ka visā kāpņu laidumā šādiem nevajadzētu būt daudziem pakāpieniem, citādi kāpnes var sākt čīkstēt un kļūt nestabilas.
Iebūvēti vai izbīdāmi plaukti
Parasti patrepē ir zemi vai slīpi griesti, tāpēc iebūvētie plaukti vai skapji labi jāizplāno, lai to lietošana būtu ērta. Plauktus labāk veidot slēgtus – ar bīdāmām durvīm vai izvelkamus kopā ar fasādi. Šim nolūkam pasūtāmi dažādu konstrukciju metāla un plastmasas plaukti, kas speciāli paredzēti telpām ar slīpiem griestiem un nelielu platību.
Iebūvētās sistēmas iespējams veidot acij neuzkrītošas vai, gluži pretēji, dekoratīvas, noklājot to fasādi ar lielizmēra fotogrāfijām vai nokrāsojot spilgtos toņos.
Atpūtas zona
Ja vietas pietiek, zem kāpnēm var novietot klubkrēslu, zvilni vai nelielu dīvāniņu un komplektēt to ar mazu žurnālgaldiņu. Lai vieta būtu omulīga, jāpadomā arī par apgaismojumu. Tas var būt iebūvēts apgaismojums trepju konstrukcijas apakšpusē, sienas lampas vai stāvlampa. Galvenais – pakāpieniem jābūt slēgtiem, citādi var gadīties, ka atpūtniekam uz galvas krīt putekļi no pakāpieniem.
Dekoratīva niša
Ja vietas zem kāpnēm ir ļoti maz, var izmantot tikai sienas plakni, lai iegūtu kopējai telpai pievienotu dekoratīvo vērtību. Šim nolūkam izvēlamies liela izmēra gleznu, posteri, fotogrāfiju vai citu mākslas darbu, kas lieliski atsvaidzinās nomaļus esošo vietu. To var papildināt arī ar kādu ēnu mīlošu istabaugu dekoratīvā podā. Protams, jāpadomā par atbilstošu apgaismojumu, lai dekoru varētu saskatīt.
Darba vieta
Īpaši rosinoša šī vieta nebūs, bet, ja nav citu iespēju, patrepe ir telpas daļa, kurā iespējams iekārtot kompaktu darba vietu, novietojot tajā pāris plauktu, darba virsmu, ērtu krēslu un izplānojot labu apgaismojumu.