Fototapešu veidi
Ja kādreiz tapetes bija interjera galvenais elements, tad tagad tās nomainījušas askētiskākas sienu apdares, kuras radoši pildina fototapešu izmantošana. Atšķirībā no tapetēm, kuru grafiku nevari pats izveidot, fototapetes izveidē var pieskaņot jebkuru sev iecienītu attēlu, kas atbilst drukas kvalitātei.
Tā kā ir tik dažādi sienu segumu veidi, tad arī fototapetēm ir savs iedalījums, lai katru mājokli varētu šādi izrotāt. Visvieglāk kopjamās fototapetes, kas ir īpaši piemērotas publiskām vietām, ir UV fototapetes, jo tās var regulāri tīrīt ar mitru lupatiņu, kā arī tās druka saglabās savu košumu un saulē neizbalēs. Ja potenciālā fototapetes telpa ir intensīvas saules apspīdēta, šis veids varētu būt vispiemērotākais. Perfekti gludām sienām bez struktūras ir izveidotas specializētas fototapetes, tāpat kā sienām ar nelieliem defektiem ir fototapetes, kas spēs nosegt nelielu struktūru.
Arī pēc izmēriem fototapešu izvēlē ir neierobežotas iespējas – tās var izveidot pilnas sienas izmērā, pa daļām vai tikai ierobežotā joslas platumā, piemēram, virtuvē starp galda virsmu un skapīšiem.
Kopšana
Jebkura fototapete ir izstrādāta tā, lai to varētu viegli kopt un neraizēties par tās sabojāšanu. Tās var tīrīt ar viegli mitru lupatiņu, tāpēc nebūs grūtības atvadīties no traipiem, kas ar laiku var parādīties, aktīvi rosoties pa virtuves zonu vai arī bērnu istabā rotaļājoties. Ja fototapete ir kvalitatīvi uzlīmēta, to var kopt gluži tāpat, kā jebkuru citu sienas segumu.
Padomi
Fototapešu uzlīmēšana nav obligāti jāuztic speciālistiem, to var paveikt katrs pats, ja vien tiek strikti ievērota pamācība.
Tapešu slejas nav ieteicams taisīt pilnā materiāla platumā, jo tas būtiski sarežģī tapešu līmēšanu.
Pirms līmējat fototapeti, uzzīmējiet uz sienas vertikālu līniju, kura nosaka attēla kreiso vai labo malu. Strēmeļu līmēšanu ir pieļaujams sākt no jebkuras malas.
Pēc tapešu uzlīmēšanas sienas savienojuma vietas daļā tapeti var atstāt vai ar asu nazi un lineālu nogriezt.