Apakšveļa ir neiztrūkstoša mūsu tēla sastāvdaļa. Tā atkarīga ne tikai no gaumes un valkātājas maciņa biezuma, bet krietni lielākā mērā - no ķermeņa formām un aprisēm, kā arī apgērbiem, zem kuriem konkrētais modelis jāvalkā. Lūk, 10 interesanti fakti atslodzei par apakšveļas rašanos un attīstību līdz mūsdienām, ko sagatavojuši t/c "Domina Shopping" pārstāvji sadarbībībā ar zīmolu "Lauma Lingerie".
1. Sievietes iegādājas jaunu veļu vidēji reizi ceturksnī – algas dienās, mēneša sākumā.
2. Krūšturim ir tikai 100 gadu! 1914. gada 13. novembrī to patentēja Marija Felpsa Džeikoba.
3. Pasaulē ir radīti neskaitāmi savdabīgi krūšturi, piemēram, krūšturis ar mikročipu asinsspiediena un pulsa mērīšanai vai krūšturis ar trauksmes pogu uzbrukuma gadījumā.
4. Krūšu bļodiņu izmēru sistēma tika ieviesta tikai pirms 80 gadiem – 1935. gadā. Tika arī izgudrota konstrukcija, kas tagad tiek apzīmēta kā push-up – speciālās krūštura kabatiņās ievietoti spilventņi, kas vizuāli palielina krūtis.
5. Neilgu laiku pēc neilona izgudrošanas, 1938. gadā tas iekaro krūšturu ražotnes, tā ievērojami samazinot cenas. Agrāk šim nolūkam tika izmantots atlass un zīds.
6. Korsetes pirmsākumi meklējami 14. gadsimtā Francijā, Burgundijā.
7. Savu agrāko slavu korsete atguva 1990. gadā, pateicoties Madonnai, kura savā koncertā uzstājās modes mākslinieka Žana Pola Gotjē darinātajā atlasa korsetē.
8. 1946. gadā modes skatē Parīzē lielus panākumus gūst pirmais demonstrētais bikini. Demonstrēšanai bija jānolīgst dejotāja no "Mulenrūžas", jo neviena modele nebija ar mieru parādīties uz skatuves tiem laikiem tik atkailinātā apģērbā. Klīst baumas, ka tērpa demonstrētāja pēc tam saņēmusi ap 50 000 piedāvājumu laulāties.
9. Britu sociologi aptaujājuši 3000 sieviešu un noskaidrojuši, ko sievietes uzskata par vislabākajiem modes izgudrojumiem. 20% balsu ieguva push-up krūšturis, kas vizuāli palielina krūtis. Augstpapēžu kurpes ierindojās tikai ceturtajā, bet mazā, melnā vakarkleita – piektajā vietā.
10. Jauni vīrieši apakšveļu savām iemīļotajām pērk aizvien biežāk un aizvien retāk kļūdās ar izmēriem.