skrubis āda spa
Foto: Shutterstock

Rūpējoties par ādu, jāatceras, ka kompleksās sejas kopšanas svarīga sastāvdaļa ir arī skrubis. Pateicoties tā sastāvā esošām abrazīvām daļiņām, āda tiek dziļi attīrīta. Daļiņas maigi noņem ādas augšējā slāņa atmirušas šūns, un veicina tās intensīvu atjaunošanu.

Lai sagaidītu pavasari visa krāšņumā – ar svaigu, mirdzošu ādu - bez laba ādas noloboša līdzekļa sejai neiztikt, tāpēc sadarbībā ar portālu Intensa.pro piedāvājam ieteikumus, kā izvēlēties skrubi, kas vislabāk derēs katram ādas tipam.

Skrubja iedarbība

Mūsu ādas virsējais raga slānis spēj patstāvīgi atjaunoties. Tomēr ar vecumu, šīs process ādā notiek arvien grūtāk, tāpēc tai nepieciešama palīdzība, ko var sniegt skrubis.

Pateicoties sīkām daļiņām, kas ir skrubja sastāvā, āda atjaunojas daudz ātrāk. Šī procedūra notiek ātri un bez sāpēm. Tā palīdz citiem kosmētiskiem līdzekļiem ātrāk un efektīvāk iekļūt ādā. Pēc šādas attīrīšanas uzlabojas ādas asinsrite, āda kļūst gluda, svaiga un skaista.

Skrubja abrazīvas daļiņas notīra, palīdz noņemt ādas atmirušas šūnas, kosmētikas paliekas, sviedrus un netīrumus.

Maigā skrubja bāze pasargā ādu no bojājumiem (skrambas, mikrobojājumi), turklāt bieži tā sastāvā ir arī pretiekaisuma komponenti. Rezultātā uzlabojas ādas skābekļa un asins apmaiņa, tā kļūst gluda un maiga.

Skrubis jāpiemeklē savas ādas tipam

Taukainai un problemātiskai ādai nepieciešama intensīva attīrīšana, tāpēc speciālisti iesaka izvelēties skrubjus ar lielām abrazīvām daļiņām, jo tās labāk attīrīs ādu no atmirušajām šūnām un netīrumiem. Tāpat taukainai ādai derēs skrubji - gēli, tie delikāti tīra ādu, padarot to svaigāku.
Parasti, šo skrubju abrazīvas daļiņas ir vai nu jūras sāls vai sasmalcinātie augļu kauliņi. Ja āda ir taukaina, izmantot skrubi vajadzētu ne biežāk, kā divas reizes nedēļā.

Sausai ādai skrubis nav tik nepieciešams kā taukainai ādai. Skrubim, kas domāts sausai ādai, jārisina lobīšanās un dziļas mitrināšanas problēmas. Ja ir sausā āda, jāizvēlas skrubji ar sīkam abrazīvām daļiņām un mitrinošiem komponentiem vai eļļām saudzīgai iedarbībai. Labāk izvēlēties cukura skrubjus: to ietekme uz ādu nav tik agresīva un iedarbības intensitāte samazinās, cukura daļiņām kūstot. Tā kā sausa āda ir diezgan untumaina, lietot skrubi vajag ar īpašu piesardzību.

Jutīgas ādas īpašniecēm rekomendē izvēlēties gomāžu: tajā nav abrazīvo daļiņu, tāpēc nav riska savainot jutīgu, sausu ādu, bet netīrumu un atmirušo šūnu noņemšana notiek līdzeklim „noslīdot” no ādas. Turklāt gomāža ir ideāls līdzeklis, ko izmantot aukstajā gada laikā, jo ziemā jebkura tipa ādai nepieciešama saudzīgāka kopšana.

Normāla tipa ādai derēs vidēji rupjš skrubis uz lufas vai sasmalcināto kafijas pupiņu bāzes. Šādos līdzekļos par mitrinošo un barojošo komponentu var kalpot augļu vai ogu esence, kam pievienoti vitamīni vai mikroelementi, ka arī ēteriskās eļļas.

Svarīgi!

Jāatceras, ka biežas skrubja izmantošanas rezultātā ādas aizsargslānis var kļūt plānāks un var tikt bojāta ādas ūdens - sāls bilance, jo paātrinās mitruma iztvaikošana no ādas virsmas. Āda paliek sausāka un vieglāk uzņem infekcijas un kairinājumu. Tāpēc skrubi jālieto saprātīgi un atkarībā no ādas tipa, uzsver speciālisti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!