spogulis atspīdums siena
Foto: Shutterstock

Ja nu spogulis ir kļuvis nedaudz apnicīgs un šķiet, ka to vajadzētu nomainīt, vari aizņemties kādu no šiem diyhomehacks.com padomiem, kā var atjaunot spoguļa vizuālo izskatu.

Jauns krāsojums

Ja spogulis ir ielikts rāmī, tad to var izmantot jauna izskata izveidē. Izvēlies šajā brīdī iecienītu vai interjeram pieskaņotu krāsu, iemērc tajā otu un ķeries pie krāsošanas darbiem. Spoguļa rāmis izskatīsies vēl neparastāks, ja ar smalkāku otiņu veiksi arī nelielus zīmējumus, tad tas izskatīsies pat kā mākslas darbs, ne tikai kā spoguļa rāmis.

Vizuļu papildinājums

Ja atvilktnēs glabājās stikla akmentiņi, kristāliņi, kādi spīdīgi gliteri vai pogas, to visu vari izmantot spoguļa rāmja atjaunošanai. Šim procesam gan noderēs karstā līmes pistole, ar kuru šos sīkumus būs itin viegli pielīmēt. Ar šādu papildinājumu vecais spogulis iegūs jaunu elpu un vizuālo pievilcību. Ja spogulis nav papildināts ar rāmi, taču pēc papildinājumiem vienalga alksti, tad malas var aplīmēt ar stikla vai spoguļa gabaliņiem, radot disko bumbas efektu.

Dabiskais pieskāriens

Ja atzīsti dabiskus materiālus un dabas pieskārienu arī interjerā, tad apnikušo spoguli vari papildināt ar zariem, jūras izskalotiem kociņiem, oļiem vai gliemežvākiem, aplīmējot tos apkārt spoguļa rāmim. Šāds risinājums nav no biežāk sastopamajiem piedāvājumiem veikalā, tāpēc pašu veidotais veikums noteikti būs pievienotā vērtība. Izvēlies sev mīļākos dabas materiālus un pielīmē tos pie pamatnes ar karsto līmes pistoli. 

Vecuma izskats

Ja vintāžas stils nav svešs, tad spoguļa padarīšana vēl vecākā noformējumā varētu būt atbilstošs veids. Spoguļa rāmi var nokrāsot vienā krāsā un tad, kad tā nožuvusi ar smilšpapīru paberzēt, lai rastos vecāks noformējums. Vispirms nokrāso spoguļa rāmi ar tumšāko krāsu un tad ar sausu otu, kas iemērcēta gaišākajā krāsā, iekrāso švīkas jeb noberzumus. Jo raupjāka un sausāka būs ota, jo pateicīgāks būs gala rezultāts. Kad krāsa nožuvusi, ar smilšpapīru var noberzēt koku, tad efekts būs vēl senatnīgāks. Šai metodei var izmantot arī speciālās kraklē lakas, kas rada plaisājuma efektu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!