sieviete krūšturis krūtis apakšveļa
Foto: Shutterstock
Teju katra sieviete rūpējas par savu izskatu, tiecoties pēc iespējas ilgāk saglabāt gan jaunavīgus sejas vaibstus, gan figūru. Tiesa, laika ritējums ir nepielūdzams, tāpēc tā atstātās pēdas agrāk vai vēlāk tomēr tiek manītas. Saistībā ar ķermeņa uzturēšanu tonusā viens no izplatītākajiem jautājumiem ir krūšu formas un tvirtuma saglabāšana. Par to, kā pareizi rūpēties par dekoltē zonu, stāsta ķermeņa estētikas speciālistes Ramona Bergfelde un Linda Bāliņa.

Krūšu kopšana ir aktuāla jebkurā vecumā, un, jo agrāk sieviete sāks rūpēties par savām krūtīm, jo labākā formā tās būs vēlākajos gados.

Lai sasniegtu labus rezultātus, regulāri un pareizi jālieto krūšu kopšanas kosmētika. Tomēr jāapbruņojas arī ar pacietību, jo rezultāts nebūs redzams uzreiz, bet veidosies pakāpeniski gada garumā. Tāpēc krūšu kopšana jāiekļauj ikdienas skaistumkopšanas rituālos.

Jāatceras, ka krūšu kopšana neaprobežojas tikai ar kosmētisko līdzekļu lietošanu, bet papildus sievietei ir jālieto arī pareiza un veselīga pārtika, jāuzņem pietiekams šķidruma daudzums dienā, jāpilda speciāli vingrojumi krūšu un muguras muskuļu trenēšanai. Krūšu kosmētiska kopšana ir labs profilaktisks pasākums, lai varētu uzturēt krūšu formas elastīgumu, tvirtumu, skaistumu. Pirms kosmētisko līdzekļu uzklāšanas vēlams veikt kontrastdušu un obligāti procedūru pabeigt ar aukstu ūdeni.

Pirms dušas var veikt pašmasāžu ar mīkstu suku, uzmanīgi apļveida kustībām masējot ādu apkārt krūšu galiem. Vienreiz nedēļā var lietot maigu pīlinga krēmu sejai, dekoltē zonai un krūtīm.

Kontrastduša, masāža un pīlings aktivizē asinsriti, tonizē ādu, tādējādi krūšu kopšanas līdzeklis iekļūs dziļāk ādā un būs efektīvāks. Krūšu kopšanas līdzekļi ir ļoti dažādi: krēmi, emulsijas, serumi, ampulas, putas. Lai varētu izvēlēties piemērotāko kosmētiskā līdzekļa formu, labāk sākumā apmeklēt speciālista konsultāciju, kas varēs ieteikt efektīvāko kosmētiku katrai sievietei individuāli.

Lai krūtis pāragri nenoslīdētu, neatkarīgi no to izmēra, ikdienā jāvalkā piemērots krūšturis. Ja ir mazas krūtis, tad ar krūštura palīdzību var tās optiski palielināt. Iegādājoties jebkuru krūšturi, svarīgi lai tas neberztu un negrauztu, audumam jābūt elpojošam. Tomēr ar krūšturi nevajadzētu gulēt, izņemot grūtniecības un bērna barošanas laikā. Krūšturi bez lencītēm būtu jāizvēlas valkāt retāk.

Visbiežākā kļūda ir tā, ka sievietes izvēlas mazāku krūšturi, nekā nepieciešams, tādēļ krūtis tiek saspiestas, it kā satuvinātas un paceltas uz augšu, kas var izraisīt krūšu deformāciju, kam seko ne pārāk glītas krūšu formas veidošanās.

Pareizi vingrojot, krūtis var arī pacelt. Tomēr neviens vingrojums nemainīs krūšu formu vai izmēru un neizveidos satriecošu dekoltē tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tajās nav muskuļu. Tomēr, regulāri vingrinot krūšu muskulatūru, vari nostiprināt to vietu, pie kuras "piestiprinātas" krūtis. Tās var nedaudz pacelt un radīt iluzoru dekoltē līniju. Vislabākie vingrinājumi šī efekta panākšanai ir atspiešanās.

Savukārt, vērtējot krūšu korekcijas un izskata uzlabošanas metodes bez ķirurģiskas iejaukšanās, vienīgā medicīniski atzītā aparāttehnoloģiskā metode krūšu skaistumkopšanā un medicīnas profilaksē ir impulsveida vakuummasāža, kas ir izstrādāta Vācijā.

Medicīniskos nolūkos kā veselības profilakses procedūru krūšu impulsveida vakuummasāžu pielieto sievietēm, kurām ģimenē ir iedzimtas krūšu audu saslimšanas. Savukārt skaistumkopšanā krūšu impulsveida vakuummasāžu pielieto krūšu ādas tonizēšanai un krūšu apjoma palielināšanai.

Impulsveida vakuummasāžas darbības princips ir balstīts uz spiediena maiņas principu, kad pāris sekundes uz krūtīm iedarbojas vakuums un pāris sekundes - parastais atmosfēras spiediens.

Vakuuma iedarbības laikā izplešas krūtīs esošie asinsvadi un divreiz vairāk pabaro krūšu audus ar skābekli un barības vielām, savukārt, kad vakuuma iedarbība beidzas, paplašinās limfvadi un no krūtīm tiek aizvadīti vielmaiņas gala produkti.

Var teikt, ka notiek savdabīga "krūšu mazgāšana jeb tīrīšana", kuras rezultātā mainās audu pH līmenis, kas, savukārt, veicina krūšu tvirtuma un apjoma palielināšanos.

Kā apgalvo mediķi, rezultāts ir redzams un jūtams jau pēc pirmās procedūras reizes un tas katrai sievietei ir atšķirīgs. Pēc procedūras palielinās apjoms tikai krūšu augšējā daļā, un tas nekādi nepalielina krūšu izmēru, piemēram, no A bļodiņas uz B. Rezultāts ir līdzvērtīgs tam, ja sieviete valkā krūšturi ar polsteriem un stingri pievelk lencītes. Pēc šādas procedūras parasti polsteri krūšturos nav nepieciešami un lencītes tiek palaistas vaļīgāk, jo krūtis ir kļuvušas apjomīgākas un tvirtākas.

Procedūru veic reizi nedēļā aptuveni četras nedēļas, vēlāk, rezultāta uzturēšanai, to ieteicams veikt reizi mēnesī.

Pirms procedūras vēlams apmeklēt ķermeņa estētikas speciālista konsultāciju, kurš novērtēs, vai krūšu impulsveida vakuummasāža tiešām dos rezultātu, vai tomēr labāk konsultēties ar plastisko ķirurgu.

Pirms krūšu impulsveida vakuummasāžas obligāti jāveic krūšu ultrasonogrāfiskā izmeklēšana, atgādina ekspertes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!