Izpētīts, kad sejas ādas novecošana kļūst acīmredzama
Foto: Shutterstock
Kā zināms, novecošana ir neizbēgama, savukārt prasme to izdarīt skaisti sabiedrībā ir apspriesta ne vienu reizi vien. Tomēr, vai pastāv konkrēts vecums, kurā mūsu izskats krasi izmainās? Piemēram, sejā pēkšņi uz palikšanu iekārtojoties dusmu rievai, kas reiz pierē parādījās vien tad, kad, saspringti domājot, saraucām uzacis. Vai kādā jaukā dienā ielūkojoties spogulī un atklājot, ka tumšos lokus zem acīm vairs neizdodas likvidēt ar ierastajiem paņēmieniem.

Ikvienai no mums ir bijis savs "TAS" brīdis, kad esam atklājušas, ka vecums patiesi nav tikai skaitlis – pamostoties brīvdienā pēc šķietami labi gulētas nakts un secinot, ka krunciņas acu kaktiņos nav bijušas vien noguruma radītas, vai arī pamanot, ka rieva vaigā nebūt nav radusies no gulēšanas spilvenā, tam izvagojot ādu ar nospiedumiem…

Kā skaidro Karlsrūes Universitātes profesore Dr. Frauke Noisere (Frauke Neuser), sabiedrībā valda uzskats, ka vidēji ap 35 gadu vecumu izskatā parādās acīmredzamas novecošanas pazīmes, strauji sākoties ādas stāvokļa izmaiņām. Tomēr patiesībā novecošanās procesi notiek aptuveni dekādes garumā, līdz var tikt fiksēta redzama ādas novecošanās. Pie šāda slēdziena profesore un Noiseres nozares kolēģi nonākuši, veicot pētījumu, kurā divu gadu garumā piedalījušās 200 sievietes no dažādām valstīm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!