Spiest, neievērot, maskēt? Kā likvidēt melnos punktus ādā?
Foto: Shutterstock

Melnie punkti, kas tiek dēvēti par komedoniem, ir viena no izplatītākajām un mazāk agresīvajām aknes formām, apgalvo dermatoloģe Dr. Agnese Olševski (Agnes Olszewski). No tās dažādās slimības izpausmēs un stadijās cieš 85 procenti jauniešu un 40 procenti pieaugušo, turklāt saslimšanas īpatsvars pēdējās dekādes laikā palielinājies, mainoties arī ar to sirgstošo cilvēku vecumam. Ja savulaik no dažādiem ādas iekaisumiem cieta jaunieši līdz vidēji 20,5 gadu vecumam, tad šodien ar problēmu nākas cīnīties arī 26,5 gadus veciem cilvēkiem, vēstī Health.com.

Komedoni veidojas nosprostotu ādas poru un dažādu tajā notiekošu ķīmisku procesu rezultātā, kas liek rasties melnajiem punktiem, kuros uzkrājas strutas un atmirušās ādas šūnas. Tāpat var veidoties arī komedoni bez pigmentācijas izmaiņām, tiem paliekot gaišiem un izskatoties neuzkrītošāk, taču tai pat laikā ādā esošajam iekaisumam nebūt nemazinoties.

Lai komedonu īpatsvaru mazinātu, vēlams rūpēties ne tikai par sabalansētu uzturu, pietiekama ūdens daudzuma uzņemšanu, fiziskajām aktivitātēm un kvalitatīvu naktsmieru, bet arī atbilstošu ādas kopšanu
"Šoreiz pievērsīšos nevis agresīvu aknes uzliesmojumu ārstēšanas skaidrošanai, kas ir komplicēts un sarežģīts process, to veidojot kombinētām ārstēšanas metodēm, bet piedāvāšu pāris ieteikumu tieši komedonu likvidēšanai. Nereti āda var izskatīties veselīga, tomēr atsevišķās sejas daļās, piemēram, "T zonā" veidojas melnie (vai baltie) punkti, liecinot par iekaisuma klātbūtni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!