virtuve
Foto: Shutterstock

Šoreiz nerunāsim par skaisti iekārtotām, gaumīgām mājvietām, bet gan īres dzīvokļu virtuvēm. Ja ar to nav nācies saskarties – apsveicam, jūsu pacietība ir tikusi saudzēta! Tomēr, ja kaut reizi mūžā, studenta gados vai laikā, kad jātaupa nauda, lai varētu iegādāties savu pirmo nekustamo īpašumu, ir nācies padzīvot īres dzīvoklī no lētākā sludinājuma gala, minētās problēmas būs labi pazīstamas.

TavaMāja.lv apkopoja sešas kaitinošas lietas, kuras var sastapt īrētā dzīvokļa virtuvēs. Runa gan nav par dzīvokļiem ar kapitālo remontu, bet gan vietām, kurās jāmitinās, ja budžets ir visai ierobežots.

Neglīti virtuves skapīši

Foto: Shutterstock

Nekas tā nenomāc vēlmi uzturēties virtuvē, kā bezgaumīgi virtuves skapīši. Protams, samērā lētos īres dzīvokļos, kur dzīvokļa īpašnieki atstājuši dažas lietojamas mēbeles, ir jārēķinās, ka daudz kas nebūs ideāli. Taču gaišas riekstkoka krāsas mēbeles vai vēl ļaunāk, no padomju laikiem saglabājušies skaidplākšņi, atbaida pavisam. Ko darīt, ja līdzekļi neļauj pirkt jaunu virtuves iekārtu?

Viens no variantiem (ja to, protams, ļauj dzīvokļa īpašnieks) – pārkrāsot mēbeles tonī, kas pašam tīk. Ja mēbeles ir gaiša koka krāsā, tad jaukāku atmosfēru virtuvei var piešķirt, nokrāsojot sienas kontrastējošā tonī. Piemēram, tumši zilā krāsā, tumši pelēkā, bet ja esi drosmīgs, pat melnā.

Ļodzīgas un nefunkcionējošas mēbeles

Foto: Shutterstock

Teju katrā īres dzīvokļa virtuvē var atrast vienu atvilktni vai skapīša durtiņas, kas ir šķības vai neveras vaļā gluži kā vajadzētu. Kā atrisināt neveiksmīgo situāciju? Ignorē nefunkcionējošo atvilktni vai skapīša durvis. Tā vietā, lai katru reizi, kad vajadzīgs zupas kausiņš, dusmīgi vilktu iestrēgušo atvilktni, iegādājies skaistu statīvu, kur turēt lielākos virtuves piederumus un glabā tos uz virtuves virsmas.

Ja nu dzīvot traucē beigtas virtuves skapja durvis, palūdz kādam prasmīgākam meistaram tās salabot. Bet, ja nevari salabot, pat nepūlies – labāk netraucēt problemātiskās durtiņas vispār un nelikties par tām ne zinis.

Neapdomāts apgaismojums

Foto: Shutterstock

Vēl viena lieta, kas sagādā milzum daudz problēmu īrētajos dzīvokļos, ir neapdomātais gaismekļu izkārtojums. Ko gan dod skaista lustra pie griestiem, ja, mazgājot traukus, tāpat nevari saskatīt, vai šķīvis ir tīrs, ja izlietnē, virs kuras visbiežāk ir virtuves skapītis, ir tumšs.

Kā panākt, lai virtuvē būtu gaišāks? Vispirms jau nomaini dzelteno un veco spuldzīti pret spožu LED spuldzi – vienkāršs veids, kā ienest virtuvē gaismu. Ja griestos ir iebūvētās lampiņas, kas daudz gaismas nesniedz, pieliec papildu gaismekļus zem virtuves skapīšiem, kas izgaismos darba virsmas.

Savu laiku nokalpojušas darba virsmas

Foto: Shutterstock

Tu ieej savā "jaunajā" virtuvē, viss šķiet skaisti un jau noskaņojies sākt gatavot, bet tad tu ieraugi to. Bezgala sašvīkātu, ar nolupušu līmplēvi apvilktu virsmu, kas ir tik derdzīga, ka visa vēlme gatavot ir pārgājusi. Pats ļaunākais – ja vēlies defektu izlabot tādā pašā variantā, tev nākas nomainīt divus metrus garo virsmu.

Kā uz laiku novērst efektu, ar kuru grūti sadzīvot? Turi virtuvē lielu un skaistu virtuves dēlīti. Tas nosegs neglīto un sabojāto mēbeles virsmu.

Ārkārtīga šaurība

Foto: Shutterstock

Un, lūk, te nu ir tās īpašās īres dzīvokļu virtuves – tajās ir tik šaurs, ka vieta pietiek tikai izlietnei, plītij ar diviem riņķiem un trīsdesmit centimetriem, kur uzlikt dēlīti, lai sagrieztu produktus. Galds, pie kura apsēsties un paēst? Jūs laikam jokojat? Paveicas, ja pietiek vietas, lai virtuvē pusdienotu vienatnē, kur nu vēl divatā.

Ārkārtīgi šaurajām virtuvēm praktisku risinājumu, kā labot situāciju, grūti atrast. Protams, var nedzīvot tādā dzīvoklī un īrēt ko citu. Bet, ja apstākļi spiež, tad TavaMāja.lv iesaka vienkārši kādu laiku paciest šaurību un izmantot visu, ko sniedz sienu augstums, izvietojot skapīšus tā, lai tiktu tiem garām.

Sagrābstīta noskaņa

Foto: Shutterstock

Viens skapītis zils, otrs dzeltens, divdesmit gadus vecs ledusskapis, pie sienas pielikta metāla izlietne un dēļa virsma, kurai apakšā ir pielikti plaukti, kas piesegti ar auduma aizkariņu. Jā, arī tāda ir īres dzīvokļu virtuvju realitāte. Paveicas, ja virtuve ir virtuve, jo ir sastopami arī tādi gadījumi, kur blakus ledusskapim atrodas rakstāmgalds ar datoru, bet virtuves galā – liela dušas kabīne. Jo kuram gan ir iešāvies prātā, ka dzīvoklī var būt arī vannasistaba.

Multifunkcionālajai lēto īres dzīvokļu telpai, kas tiek dēvēta par virtuvi, līdzēs vien kapitālais remonts. Lai kā mūs arī šāds iekārtojuma modelis nekaitinātu, ieguldīt lielus līdzekļus īrētā dzīvokļa labiekārtošanai vienkārši nav vērts. Tāpēc iesakām kādu laiku padzīvot, iekrāt naudu un tad pārvākties uz labāku vietu, kas iegādāta un iekārtota pēc katra paša praktiskās gaumes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!