Ja negribas būt klasisku risinājumu piekritējam un plauktus izvietot pie sienas, tad izveido šādu alternatīvu, kur vecas kāpnes pārveidotas par praktisku plauktu sistēmu.
Tiem, kam patīk visus krājumus paslēpt, labpatiks šis risinājums, kur plaukti ir iebūvēti izvelkamā atvilktnē, un visi priekšmeti glabājas aiz durtiņām.
Brīvās nišas, kaut pavisam nelielas, vērts izmantot plauktiem. Tie var būt no stikla, koka vai mēbelēm pieskaņota materiāla, bet dažkārt labāk izmantot šo vietu, nekā telpu aizpildīt ar masīvām mēbelēm.
Lūk, ļoti veiksmīgs piemērs, ka pat šaurāko nišu var izmantot plauktiem!
Stilīgs risinājums – koka dēlīši kā plaukti. Lai arī plaukti ir gana masīvi, tie ļoti labi izskatās pat klasiskā un neitrālā interjerā, kalpojot arī par akcentiem telpā.
Līdzīgi šāda stila plauktus var izvietot vietās, kur siena ir neizmantota, bet vieta ļauj tur ietilpināt plauktus.
Ne vienmēr plauktiem jābūt daudz. Pietiks, ja pie kādas brīvās sienas piestiprināsi divas plauktu virsmas, kur nolikt kādus aksesuārus.
Plaukts var būt ne tikai kā mēbele priekšmetu glabāšanai, bet arī spilgts akcents telpā.
Ja vannasistaba ir neliela, labāk izskatīsies stikla plaukti, kas nepiesātina interjeru ar liekām detaļām un izskatās nemanāmāki.
Romantiskā lauku mājas vannasistabā labi izskatīsies viss, kas darināts no koka, arī plauktu dēlīši.
Pavisam nelielās vannasistabās iekārtojumam jābūt jo īpaši pārdomātam, tāpēc, iespējams, plauktam piemērotākā vieta var būt stūris, kas parasti ir tukšs.
Drosmīgiem interjera iekārtotājiem pievilcīga var šķist šī ideja, kur plaukti izvietoti viscaur sienām. Lai gan tie ir pavisam nelieli, tie pilda gan praktisku, gan vizuāli baudāmu funkciju.
Lai vannas mala nekalpotu par plauktu, virs tās novieto plauktu vannas garumā, kur glabāt visus mazgāšanās līdzekļus.
Minimālisma stila interjerā labi izskatīsies plaukti, kas veidoti nevis atsevišķi, bet gan iebūvēti sienā.