ājslauķis, paklājs, suns, lievenis
Foto: Shutterstock

Visbiežāk mājas saimnieks steidz ķert un grābt visu nekārtību, sakopt ikdienā radīto netīrību un radīt vidi, kas būtu kaut cik pieklājīga viesu uzņemšanai. Taču ielīst otra ādā mēs nekad nevaram, un, iespējams, ciemiņš pamanīs nevis paveikto, bet gan kaut ko citu, kas varbūt pašiem nav šķitis nemaz uzmanības vērts.

''Apartment Therapy'' izveidojis interesantu apkopojumu ar lietām, kam viesi visbiežāk pievērš uzmanību citu mājās, savukārt ''Tava Māja'' to papildināja ar saviem novērojumiem. Pārliecinies, vai tas atbilst patiesībai, kad pats esi viesa lomā un varbūt kādu reizi pajautā viesiem savā mājā. Tīrība jau ir pati par sevi saprotama, bet dažas interesantas nianses gan varētu vienam otram atklāties.

Vannasistaba

Gaidot viesus, parūpējies par to, lai tualetē allaž būtu rezerves papīra rullītis, jo nekas nesagādās lielākas neērtības kā papīra lūgšana mājokļa saimniekam, kad jau esi tualetē. Nevajag, protams, pārspīlēt, un pieņemt, ka viesi iztērēs veselu iepakojumu tualetes papīra, bet labāk izvairīties no neveiklām situācijām un redzamā vietā nolikt rezerves rulli, it īpaši tad, ja statīvā papīrs iet uz beigām.

Bez tā viesi, kā izrādās, uzmanību pievērš tam, kādu šampūnu, dušas želeju, zobu pastu lieto mājas saimnieki. Tā kā tas parasti ir kā uz delnas parādīts, viesi vienkārši novērtē, kādu ražotāji mājinieki iecienījuši. Tāpat bez vērības nepaliek smarža vannasistabā, un šajā ziņā aromātiskie kociņi ir viens no labākajiem risinājumiem. Dvieļu mīkstuma pārbaude, paklājiņa novērtēšana pie dušas vai vannas, ziepju pasmaržošana, kā arī ieskatīšanās spogulī – izplatītākās lietas, ko darām svešā vannasistabā.

Foto: Shutterstock

Mājdzīvnieku smarža

Mājas saimnieki ar mājdzīvniekiem noliegs, ka ir jūtama suņa vai kaķa klātbūtne, tomēr viesi gan visbiežāk ir jutīgāki pret šādām parādībām. Ja ir suns, viesis noteikti sajutīs tam raksturīgo aromātu, savukārt kaķu gadījumos pamanītas paliks spalvas. Pirms viesu uzņemšanas ne vien izmazgā grīdu un izsūc paklājus, bet arī apslauki mēbeles, kur spalvas mēdz bieži sakrāties. Cilvēki, kam mājdzīvnieku nav, ļoti necieš, ja redzamas spalvas. Paši saimnieki tās varbūt nemaz nepamana, bet viesis pamanīs tās pat tur, kur to nav!

Slikts apgaismojums

Pašiem varbūt viss šķiet, kā nākas, bet nekad nevar zināt, kā ierasts dzīvot citiem. Vienam šķitīs, ka gaismas ir par daudz, citam – par maz. Izdabāt visiem nevar un arī nevajag, tas tikai ir vēl viens novērojums, kam bieži tiek pievērsta uzmanība, viesojoties pie kāda. Iespējams, arī pats esi kādu reizi sevi pieķēris pie domas, ka pie kāda viesistabā ir bijis pārāk tumšs vai tieši pretēji. Tā kā apgaismojums lielā mērā ietekmē noskaņu, vērts pievērst uzmanību tam vietās, kur viesi visbiežāk mēdz uzturēties. Pārāk spilgtā apgaismojumā cilvēkam būs grūti atbrīvoties, jutīsies gluži kā prožektoru izgaismots, turpretim pārāk tumšā istabā var sākt nākt miegs.

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!