krēsls mēbeles dīvāns viesistaba interjers
Foto: Shutterstock
Gribētos jau teikt, ka teiciens ''nekur nav tik labi kā mājās'' prātā tiek izteikts teju katru dienu, tomēr nereti ir reizes, kad vairāk par visu gribas doties prom tālāk no mājām, jo kaut kas savā veidā kaitina tur atrasties. Vienam tie ir kukaiņi, citam skaļi kaimiņi, vēl kādam nepabeigtais remonts kādā no istabām. ''Tava Māja'' apkopoja dažus iespējamos iemeslus, kāpēc nereti gribas būt prom no mājām. Iespējams, kāds par to tikai pasmaidīt, bet cits pilnībā sapratīs šīs izjūtas kā pašu piedzīvotas.

Pilošs krāns

Vai situācija, kad nespēj iemigt tikai tāpēc, ka virtuvē vai vannasistabā pil krāns, šķiet pazīstama? Ja pa dienu, kad mājās rosās vairāk cilvēku un telpas piepilda citas skaņas, tas paliek nepamanīts, tad naktī gan šī var šķist pasaulē kaitinošākā skaņa. Ja skaņa vēl kādam var palikt nepamanīta, tikpat kaitinošas var šķist sekas, ko rada pilošais ūdens. Nereti ūdens atstāj dzeltenīgas nogulsnes izlietnē vai arī apkārt vienmēr ir nopilējušas sienas ar ūdeni.

Nepieliktas grīdlīstes un nepabeigts remonts

Šī ir ļoti tipiska parādība mājokļos, kuros nesen noticis remonts. Kad visi lielie darbi pabeigti, tad grīdlīstu pielikšana šķeit vien tīrais sīkums, ko katrs pats var izdarīt, tāpēc pagaidām tās tiek tikai pieliktas pie sienām, lai kaut kad vēlāk pielīmētu vai pieskrūvētu pavisam. Saprotams, gribas taču ātrāk ievākties jaunajā dzīves telpā! Tomēr, viss jau būtu labi, ja vien pēc gada, diviem, pieciem vai vēl vairāk grīdlīstes joprojām tā arī nestāvētu atstutētas pret sienu. Šo niķi labāk neatkārtot un tomēr ieplānot kādu stundu, kad šo darbiņu padarīt.

Foto: Shutterstock

Pagaidu lietas

Laikā, kad mājoklī notiek remontdarbi vai tie jau tikko aizvadīti, bieži tiek izmantots pagaidu galdiņš, pagaidu plauktiņš un vēl kaut kas, kas it kā vēl nav īstais un piemērotais, tomēr gana labs, kamēr nav nekas jauns. Nereti tieši pie tā arī paliekam – pagaidu varianta. Ja nevēlies samierināties ar pagaidu variantiem, neaizlienē no kāda to, ko nevēlies ilglaicīgi savā telpā, bet iztiec bez tā tik ilgi, kamēr esi ieguvis kāroto. Gaidīšana būs bijusi tā vērta!

Nekārtība

Vienalga, vai tie būtu bērni, vīrs, māsa vai tētis, nereti citi mājoklī teju zibenīgā ātrumā rada nekārtību. Tā nu dzīvojot ar kādu kopā rodas sajūta, ka tā arī nekad nav iespējams māju sakārtot tā, kā gribētos. Kamēr tiek tīrīts, kārtots viens stūris, pa to laiku žiglākie pagūst savandīt jau citu kaktu. Nebeidzamajā kārtošanas virpulī sāk šķist, ka kārtošana ir vien apnicīga un bezjēdzīga nodarbe.

Foto: Shutterstock

Peles, zirnekļi un citi nevēlamie viesi

Diezin vai ir daudzi, kuriem zirnekļu, skudru vai peļu klātbūtne mājās neizraisa nekādas emocijas. Ja ne bailes, tad kaut nelielu nepatiku gan. Labi, ja mājās ir kāds drosminieks, kas nevēlamo zirnekli vai peli prot aizbiedēt vai kā citādāk aizgaiņāt, citādi bailīgākie nespēj ne gulēt, ne ēst mierīgā garā, mājās esot. Ja meklē padomus, kā atvadīties no zirnekļiem mājās, kas it kā ir laimes nesēji, tomēr ne tie patīkamākie viesi, noderīgu informāciju atradīsi šeit. Kas attiecas uz skudrām, arī par tām ir šādi tādi ieteikumi aizgaiņāšanā.

Trokšņi no ielas

Tie, kas nedzīvo lauku nomalē vai vietā, kur ceļš nav tuvu mājai, noteikti zina, nozīmē, ja mājai garām brauc kravas mašīna, motocikls vai vēl jo vairāk – uz ielas notiek remontdarbi. Tādos gadījumos, kad tiek urbts, rakts un remontēts, nudien negribas pārnākt mājās, ja zini, ka miera osta nebūt tur negaida.

Foto: Shutterstock

Skaļi kaimiņi

Ja vien tuvākie kaimiņi nav kilometra rādiusā, bet gan aiz sienas, noteikti zini, ko nozīmē, ja kaimiņi ieraduši mosties agrāk vai doties pie naktsmiera vēlāk. Negaidītas ballītes, skaļa runāšana, dziedāšana, nedod Dievs vēl kāda mūzikas instrumenta spēlēšana. Šādas situācijas arī var radīt vēlmi turēties pa gabalu no mājām.

Pārāk karsts un pārāk auksts

Mājokļos, kur vasarā ir pārlieku karsts, bet ziemās tik auksts, ka labāk gribas palikt ilgāk darbā un pasildīties omulīgi apkurinātajās telpās, arī ir liela loma labsajūtai mājās. Viens variants ir aprast to, bet otrs, darīt kaut ko lietas labā, lai justos komfortabli jebkuros apstākļos. Kāds risinājums noteikti atradīsies!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!