Vannas priekšrocības un trūkumi
Lai arī vanna aizņem daudz vietas, nereti šī izvēle sevi atspēko. Vanna būs īpaši ērta ģimenēm ar bērniem. Piemēram, zīdaini var itin viegli nomazgāt vannā, arī lielākus bērniņus būs vieglāk nomazgāt tieši vannā, tāpēc šo izvēli var vērst par labu ģimenēm.
Pēc praktiskiem padomiem var teikt, ka vanna ir arī vieglāk kopjama, jo jāmazgā ir tikai virsma, turpretim dušas kabīnē ir tik daudz detaļu un virsmu, ko mazgāt.
Ja mājās ir vanna, jebkurā brīdī var atļauties vannasistabu pārvērst par nelielu SPA telpu. Silts, putojošs ūdens, svecītes romantiskam noskaņojumam – vannu īpašnieki varbūt apgalvos, ka šāda priekšrocība tiek izmantota reti, bet tomēr tāda iespēja ir, un jo īpaši to var novērtēt tieši drēgnajās sezonās.
Vanna viennozīmīgi nebūs ekonomiskākais variants. Atkarībā no vannas izmēra, vienā mazgāšanās reizē tiek iztērēti aptuveni 120–250 litri ūdens. Tā vietā piecas minūtes ilga dušošanās kanalizācijā aiztecina aptuveni 80–100 litrus ūdens, tāpēc par ūdens ekonomēšanu ir vērts apdomāt, it īpaši, ja ir privātā kanalizācijas sistēma.
Protams, vannas ir dažādas, tomēr neaizraujies ar tās lielumu. Lielākoties visi, kas izvēlējušies lielās stūra vannas, ar laiku savu lēmumu nožēlo, sakot, ka ūdens patēriņš ir milzīgs un tās retās SPA izbaudīšanas reizes to tomēr neatspēko. Ja reiz vanna, tad tāda, kas arī tiek godam izmantota.
Dušas priekšrocības un trūkumi
Dušas lielākā priekšrocība ir ne tikai tās izmērs un ūdens ekonomija, bet arī iespēja ātri un ērti nomazgāties, ko varbūt ne vienmēr var tik ērti izdarīt vannā. Protams, daudzi oponēs, sakot, ka arī vannā var nomazgāties, nepiepildot vannu līdz malām ar ūdeni, tomēr tas jebkurā gadījumā nebūs tik ērti kā dušas kabīnē. Ir jākāpj vannā, jāaizver aizkariņi, ja tādi ir, ja nav, tad visas sienas būs nošļakstītas ar ūdeni, turklāt šie dušas aizkari nereti mēdz būt kaitinoši ar to, ka līp pie ķermeņa un nekarājas tā, kā gribētos.
Ja vienam mājās patīk mazgāties karstākā, bet otram vēsākā ūdenī, lielisks papildinājums dušā būs termostata jaucējkrāni, kas automātiski reaģē uz vismazākajām ūdens temperatūras izmaiņām, uzturot stabilu iestatītā ūdens temperatūru dušā.
Mazākām vannasistabām duša ir labākais risinājums, turklāt mūsdienās pieejami tik dažādi dizaini, ka telpa no tās nemaz necietīs. Piemēram, stiklotām sienām, nesadalot telpu vēl mazākās zonās, un piemērus šādai izvēlei vari apskatīt šeit.
Kā jau iepriekš tika minēts, uzturēt tīrību dušā būs grūtāk. Jāmazgā būs ne vien pamats zem kājām, bet arī sienas, durvis un šaurās spraugas un silikona līstes, tāpat ik pa laikam jāatmazgā dušas uzgalis, lai ūdens sprauslas būtu tīras.
It kā tāds sīkums vien ir, bet tomēr – dušas kabīnē visbiežāk ir speciāli plauktiņi, kur nolikt šampūnu un citus mazgāšanās līdzekļus, turpretim vannas gadījumā tas viss jāliek uz malām vai jāslēpj plauktiņos. Pedantiskiem cilvēkiem tomēr labāk patiktu dušas variants, ja raugās no šāda viedokļa.
Cik cilvēku, tik viedokļu, tāpēc viennozīmīgas atbildes, kas ir labāk – duša vai vanna – nav. Tāpēc rūpīgi izvērtē savus ikdienas paradumus, apdomā, ko gribētu vai negribētu, un, ja vajag, uz lapiņas saraksti plusus un mīnusus, lai vieglāk pieņemtu lēmumu. Ideālais variants – ja ir gan duša, gan vanna, bet, ja šādas iespējas nav, raugies no praktiskiem apsvērumiem.