Novietojums
Pamatnoteikums, lai spogulis priekšnamā godam pildītu savu funkciju, ir novietojums. Tam jābūt vietā, kur cilvēks sevi atspulgā varētu labi pārredzēt visā augumā, turklāt šī zona nedrīkst būt pārāk tumša, tātad vienlaikus jādomā par pienācīgu apgaismojumu. Tas gan nav no vieglākajiem uzdevumiem, jo visbiežāk priekšnams ir mazs un iespējas izpausties ir visai ierobežotas.
Mazā telpā, kur varbūt īsti neiederas garš sienas spogulis, var izvēlēties vairākus nelielus. Arī tad varēs atspulgā labi pārredzēt sevi pilnā augumā, tikai lūkojoties atsevišķos spoguļos, turklāt sienas noformējums būs krietni interesantāks.
Ja telpa ir gana plaša, izmanto iespēju un zem spoguļa atvēli vietu kādam plauktiņam vai citai virsmai, kur kaut ko nolikt. Šāda iespēja godam tiks izmantota ikdienā.
Labākais risinājums priekšnamam ir vertikāls spogulis. Visa auguma pārredzēšanai vajadzētu spoguli ar izmēriem 40 cm platumā un 1,20 m garumā. Bet, protams, kā dizaina elements tas var būt arī platāks un garāks.
Lai iegūtu spoguli, kurā var aplūkot sevi pilnā augumā, var izmantot arī skapja durvis, kur iebūvēts spogulis. Šādā variantā pat mazākā telpa uzreiz izskatīsies krietni lielāka.
Starp citu, pēc fenšui likumiem spogulis nedrīkst būt novietots tieši pretim ārdurvīm, jo, ienākot mājoklī, tas var sabiedēt cilvēku, turklāt šādam novietojumam piemītot negatīva enerģija.
Ja spogulis ir ierāmēts, ņem vērā, ka rāmis radīs ēnu, tāpēc spogulis vienmēr ir jāliek pietiekami augstu, lai nekas netraucētu acu skatienam.
Spoguļu formas
Svarīgi ņemt vērā to, ka spogulim vairāk jābūt vērstam vertikālā virzienā, jo tad var labāk pārredzēt sevi atspulgā pēc iespējas pilnākā augumā, nevis skatīties uz telpas atspīdumu, kā tas ir gadījumos, ja spoguļi pielikti horizontāli.
Apaļas formas spoguļi labi izskatīsies romantiskā interjerā.
Savukārt klasiska stila piekritējiem vairāk piestāvēs tieši taisnstūrveida formas spoguļi.
Spoguļa izmēram ne vienmēr ir izšķirošā loma. Dizaina dēļ dažkārt ir vērts piekāpties.