Izmest vai saglabāt un atjaunot – mēbeļu restaurators par vēstures mantojumiem
Foto: Shutterstock
Diezgan bieži cilvēki vecās lietas izmet, domādami, ka tās nav atjaunojamas. Kas ir tie gadījumi, kad mēbele patiesi nav atjaunojama jeb kas ir tās pazīmes, pēc kurām var spriest – izmest vai tomēr saglabāt?

Ne vienam vien mājās kaut kur krājumos glabājās kāds antīks krēsls, kumode no vecmāmiņas jaunības vai vēl kas cits, ko ļoti žēl izmest vērtības dēļ, bet tā arī nav sanācis līdz šim atjaunot un likt goda vietā. kāds teiks – nav ko apkrauties mantu kalniem, no neizmantojamā ir jāatbrīvojas. Šādi vārdi, pieļaujams, varētu šķist pārāk skarbi mēbeļu atjaunotājiem, tāpēc ''Tava Māja'' konsultējās ar šīs nozares lietpretēju, ''Zoffa'' mēbeļu restauratoru Kristapu Strazdu par to, kāpēc ir svarīgi šīs lietas saglabāt un kā galu galā notiek pats process.

Sarunas sākumā Kristapu iztaujāju par to, kā saprast, kad mēbele ir tā vērta atjaunošanai un kad tiešām tai ir vieta vien ugunskurā: ''Principā nav tādas objektīvas formulas, pēc kuras var spriest – mēbele ir izmetama vai restaurējama. Tas, protams, ir ļoti individuāli, jo atjaunot var gandrīz visu, tikai jautājums ir – cik tas maksās un vai potenciālais klients ir gatavs par to maksāt.''

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!