Interneta dzīlēs patiesi var atrast tūkstošiem veiksmīgu piemēru un apstiprinājumu par tēmu – skaisti iekārtota maza virtuve. Kvadratūras trūkums nebūt nav trūkums radošām izpausmēm, gluži pretēji, tieši šādos gadījumos beigu beigās rezultāts ir īpaši pārdomāts. Lūk, ņem par piemēru šo izmantoto sienu, kur plaukti ir divos līmeņos, kā arī visai veiksmīgi pielietota flīžu un koka apvienošana.
Mazā virtuvē, saprotams, grūti vēl atrast vietu galda virsmai, taču te atrast visai veiksmīgs risinājums – pie sienas salokāma galda virsma.
Ja vieta to ļauj, pie kādas brīvās sienas var pielikt šāda tipa leti, zem kuras var ēdiena gatavošanas brīdī pastumt krēslus (tiem jābūt attiecīgā augstumā). Dažos kvadrātmetros apvienots viss nepieciešamais – darba virsma un pat galds, pie kura piesēsties.
Mazākā virtuvē ļoti būtiski pievērst pastiprinātu uzmanību izmantotajiem krāsu toņiem. Gaišas krāsas vizuāli paplašinās telpu, tāpat nevajadzētu aizrauties ar daudzu mantu izlikšanu redzamās vietās, tās tikai ''apēdīs'' telpu.
Pat tad, ja virtuve nav tā plašākā, brīvo sienas plakni izmanto pilnvērtīgi, liekot plauktus un palīgus priekšmetu glabāšanai, piemēram, āķīšus, garšvielu, nažu statīvus, vairākos līmeņos vienu virs otra.
Šis virtuvē iemūžinātais kadrs spilgti attaino to, ka pat nelielākajā telpā var apvienot visu nepieciešamo, ir tikai jāatrod pareizais risinājums un plānojums. Lai arī rūmes nav daudz, nekas šeit nepietrūkst, ir pat vieta galda virsmai, ko var izmantot arī ēdiena gatavošanas laikā.
Nelielā virtuvē noteikti jāizmanto visas iespējas kaut kur ierīkot plauktus – slēptus vai atklātus – tas, lai paliek katra paša ziņā.
Ja virtuvē ir logs, kaut vai pavisam neliels, izmanto to pilnībā, piemēram, uz palodzes liekot garšaugu podiņus. Savukārt zem plauktiem iekar āķus, lai varēt pakarināt dvieļus vai virtuves piederumus.
Nelielā virtuvē labi izskatīsies virtuves iekārta, kas ir pēc iespējas tuvāk griestiem un grīdai, nosedzot pēc iespējas lielāku plakni no sienas un, nesadalot to vairākās daļās, tādējādi samazinot telpu.
Ja siena nav pietiekami plata un virsma ir pārāk tuvu, tāpēc plauktu asās malas varētu traucēt, izvēlies šādu plauktu paneli, kur reizē var arī iekarināt krūzītes un ir iespēja dažādos līmeņus salikt nepieciešamās lietas.
Atceries arī par vietu virs tvaika nosūcēja. Arī tur var ierīkot plauktu vai pat vairākus.
Lai arī plauktu augšpuse parasti paliek neizmantota, šeit var likt dažādas lietas, kas ikdienā nav nepieciešamas, bet retā reizē tomēr jābūt rokas stiepien attālumā. Piemēram, pavārgrāmatas, grozi, puķu vāzes un kādi īpaši trauki.