Dāmām vainaga gatavošanā ir lielāka izvēles brīvība, jo ziedi šobrīd pļavās ir pat ļoti daudz. Tāpat iespēja ir plašām variācijām – rudzupuķes ar pīpenēm, sarkanais āboliņš ar smilgām, iepriekšminētās puķes kopā un vēl, un vēl. Lai vainadziņš spētu ar tevi izdejot līdz pat rīta gaismai, var izmantot vairākas pīšanas iespējas, piemēram, sasiet ziedus kopā ar diegu vai tradicionāli vijot vienu puķi aiz otras.
Lai vainags būtu krāšņāks un brangāks, liec vainagā ne tikai vienu, bet vairākas puķes vienlaicīgi. Vari arī sākumā izveidot pamatni, ap kuru pīt vainadziņu.
Šeit vari redzēt, kā brīnumaini kopā izskatās rozā un violetas krāsas ziedi.
Šobrīd dārzā ir absolūts peoniju laiks. Ja nav žēl šos ziedus nogriezt cēlam mērķim, tad mūsdienās populāri kļuvuši vainadziņi, kuru pamatā ir tieši šīs puķes. Skaisti un oriģināli!
Lūk, skaists variants, kā brīnišķīgi izveidot sniegbaltu Jāņu vainadziņu!
Ticējums vēsta, ka Jāņu naktī meitām un puišiem ozola vainags jāsviež ābeles zaros – cik reizes vainags krīt zemē, tik gadi līdz precībām palikuši.
Meitenes, neaizmirstam sasiet arī ozolu vainagu!
Brīnišķīga saulgriežu rota, kurā izmantotas pļavā atrodamās puķītes. Šeit viss vēl procesā!
Baltais āboliņš! Vienkāršs, taču no sirds veidots un labu domu pildīts vainags lustīgai svētku svinēšanai.
Kvieši, pīpenes, rudzupuķes un pāris akcenti – izejmateriāli, lai varētu izveidot elegantu galvas rotu, kurā dziedāt un dejot līdz pat saullēktam.
Šajos svētkos vainadziņš jāpin ne tikai pašiem, lai būtu ko likt galvā, bet arī svinēšanas vietas dekorēšanai. Lūk, ideja, kādus ziedus izmantot dekorēšanas nolūkos un izgatavot skaistu jo skaistu elementu!
Savā Jāņu vainadziņā vari pievērst uzmanību kontrastiem – pamatā liekot zaļos augus un lapas, kurus rotāt ar zilacītēm rudzupuķēm un cēlajiem āboliņiem.
Pīpenes vainadziņos ir bieži sastopamas viešņas. Un kāpēc gan nē? Tās izstaro nēsātājas gaišumu un mīļumu.
Vainadziņi turpina savu dzīvi arī pēc Jāņu dienas. Lustīgu un skaistu svinēšanu!