Āra vannas visbiežāk ir no čuguna, lai ūdens pēc iespējas ilgāk saglabātu savu siltumu. Tāpēc, ja neizmantota kaut kur stāv vecā čuguna vanna, atrodi tai vietu ārā! Ļoti labs veids ir zem tās ierīkot ugunskuram līdzīgu vietu, lai kurinot sildītu ūdeni, tādējādi ļaujot baudīt spa noskaņu ne tikai karstās vasaras dienās.
Apsildāmai vannai neko daudz nevajag, vien vietu, kur izrakt nelielu bedri, dažus akmeņus vai cita materiāla paaugstinājumus, un lieta darīta.
Vannas pacelšanai derēs ķieģeļu krāvumi.
Lai vanna ilgāk uzturētu siltumu, apakšā un apkārt vannai ļoti ieteicams izlikt akmeņus, kas arī dekoratīvi papildinās noformējumu.
Kas gan būtu vanna bez vīna glāzes pa rokai? No šī piemēra var nošpikot, kā viens jūras izskalots koks var kalpot par ērtu plauktiņu.
Ja galīgi netīk, kā izskatās vannas malas, tās var nosegt ar kādu materiālu, piemēram, sizala pinuma paklāju. Padomā arī par kādu paklājiņu, kur stāvēt, iekāpjot un izkāpjot no vannas.
Vasaras sezonā fantastiski vannu izbaudīt ar sabērtām ziedlapiņām.
Lai arī vienai reizei tik daudz ziedu var šķist izšķērdīgi, kaut reizi katram vajadzētu izbaudīt šādu laimi.
Āboliņi, pelašķi, atraitnītes, rožu lapas un citi dabas elementi ne tikai izskaistinās, bet arī papildinās ūdeni ar vērtīgām ēteriskām eļļām, padarot to par patiesi cienīgu spa seansu.
Ja doma par mazgāšanos zem klajas debess nevilina, izmanto veco čuguna vannu kā puķudobi.