vannasistaba klozetpods
Foto: Shutterstock
Klozetpoda iegādi nevajadzētu vērtēt par zemu – ja izvēlēsies pārdomātu pirkumu, attaisnosies gan tā ikdienas lietošana, gan apkope. Eksperti norāda – ir divas lietas, kas noteikti jāņem vērā, izvēloties tualetes podu – ūdens patēriņš un viegla apkope.

Ūdens ietaupīšanai izvēlies dubulto skalošanu

Ekonomiskam ūdens patēriņam jābūt svarīgam gan tiem cilvēkiem, kuriem rūp apkārtējā vide, gan tiem, kuri vēlas ietaupīt naudu. ''Geberit'' tehniskā konsultante Pārsla Sauka uzskata, ka dubultie skalošanas mehānismi ir būtisks solis uz priekšu šajā jomā. ''Lielākajā daļā klozetpodu ūdens tvertnēs ietilpst 6 litri. Dubultās skološanas mehānismi – t.i., klozetpodi ar divu skalošanas režīmu pogām – ļauj izvēlēties starp 3 un 6 litriem vienai skalošanas reizei. Vairumā gadījumu ūdens daudzums pēc mazākās pogas nospiešanas ir pietiekams, lai saglabātu podu tīru un higiēnisku."
Dubultās skalošanas mehānismi tiek izmantoti arī parastos klozetpodos, kā arī tādos, kuru tvertnes tiek iebūvētas sienā. Lai arī otrs variants maksā nedaudz vairāk, konsultante iesaka izvēlēties tieši šāda veida podu – tas ne tikai ietaupīs ūdeni, bet arī tīrīšana būs vieglāka.

Stilīgs dizains vai viegla tīrīšana?

Iekārtojot vannasistabu, reti kuram ienāk prātā, kā to tīrīt. Dažādi dekoratīvie elementi, piemēram, izvirzījumi, izskatās labi, kamēr pods vēl ir pavisam jauns, bet tādas vietas ir grūti iztīrīt, un ar laiku tās kļūst par piemērotu vietu netīrumiem. Taču vienkāršie, minimālisma stila tualetes podi izskatās stilīgi, moderni un ir viegli kopjami – tīrot pavadītais laiks tiek samazināts līdz minimumam, iesaka konsultante.

Būtiska nianse, kurai jāpievērš uzmanība, meklējot labāko pirkumu, ir klozetpoda veids. Podi, kas piestiprināti grīdai, ir grūtāk tīrāmi – vairāk detaļu un vietu, kur sakrāties netīrumiem. Kad tualetes poda tvertne ir iebūvēta sienā, tīrīšanas laiks tiek samazināts – skalošanas pogas apkope aizņem mazāk laika un darba. Turklāt tādi podi parasti tiek piekārti, nevis piestiprināti grīdai, tādēļ ir viegli uzkopt zem poda.

Līdzīgi ir ar klozetpoda virsmu. Vannasistabas tīrīšanai vajadzētu aizņemt iespējami mazāk laika, un šeit jāatceras – jo gludāka poda virsma, jo vieglāk par to rūpēties. Pods ar augstas kvalitātes glazūru kalpos ilgi pat tad, ja bieži tiks lietoti tīrīšanas līdzekļi. Tieši tāpēc tirgus līderi velta lielu uzmanību šai iezīmei – dažādas struktūras virsmas pastāvīgi tiek pārbaudītas un uzlabotas īpašās laboratorijās.

Mitra ūdens tvertne un neatveramās atvilktnes

Mitra tualetes poda tvertne arī ir bieži sastopama problēma. Tas var notikt, ja ūdens temperatūra un gaisa temperatūra telpā atšķiras. Jomas speciāliste skaidro, ka risinājums ir gaužām vienkāršs. ''Dubultā sistēma, kur plastmasas tvertni ieskauj keramika, izlīdzina temperatūru un aptur ūdens kondensēšanās procesu, t. i., neļauj kondensātam veidoties uz poda tvertnes virsmas. Šādam klozetpodam arī vāka nolaišana ir klusāka, kas varētu būt svarīgi daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem.

Ja vannasistaba tiek tikai nedaudz piekoriģēta ar dažiem jauniem elementiem telpā, svarīgi atcerēties nomērīt attālumus starp telpas objektiem. Tas var šķist pašsaprotami, tomēr bieži dzirdēts, ka atvilktnes vai durvis pēc izmaiņām telpā vairs nevar atvērt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!