vannasistaba spogulis izlietne
Foto: Shutterstock
Ja tas būs par mazu, meklēsim citu telpu, kur spoguļoties, un vannasistabā iekārtais spogulis pilnvērtīgi nepildīs savu funkciju. Ja tas būs par lielu, telpa tiks nomākta un atspulgs būs pārāk uzkrītošs. Kā atrast zelta vidusceļu un pēc kādiem kritērijiem vadīties spoguļa izvēlē?

Lai arī ierasts vannasistabā skopoties ar lietām, kas aizņem daudz vietas, spoguļa izvēlē pēc šāda principa vadīties nevajadzētu. Pārāk mazs spogulis izskatīsies neveikli un tas arī nepilnvērtīgi pildīs savu uzdevumu, tāpēc viens no labākajiem veidiem, kā nekļūdīties, izvēlēties spoguli tieši tik lielu vai pietuvinātu tam laukumam, kur paredzēts iekārt spoguli. Ja tā ir metru plata aile, tad platumā spogulim vajadzētu būt teju tikpat platam vai vismaz 70 līdz 80 procentu tik plats kā šī siena, iesaka ''Houzz'' dizaineri.


Ja neizdodas atrast spoguli, kas būtu pietuvināts konkrētajai ailei, ļoti labi izskatīsies arī spogulis, kas aizņem pilnīgi visu tam paredzēto vietu.

Kas attiecas uz spoguļa novietojumu, tad tā augstākajai malai nevajadzētu būt zemāk par 30 cm virs acu līmeņa. Jo augstāk novietots būs spogulis, jo lielāks redzamības leņķis būs pieejams.
Vannasistabās ar divām izlietnēm ļoti piemēroti būs divi spoguļi. Tādējādi ietaupīsi vietu pie sienas un arī padarīsi interesantāku un dinamiskāku noformējumu telpā.

Vertikāli spoguļi vizuāli paplašina telpu, tāpēc tos der izvēlēties gan šaurām vannasistabām, gan tādām, gan augsto griestu telpām, lai izceltu šo priekšrocību. Taču ne vienmēr jābūt divām izlietnēm, lai izvēlētos arī divus spoguļus. Nereti šāds risinājums padarīs izkārtojumu proporcionālāku, tāpēc der apsvērt domu par diviem spoguļiem.

Vannasistabu šaurās nišās, kur spogulis izvēlēts vertikāls, vislabāk apgaismojumu izvietot gar spoguļa sānu malām. Tādējādi spogulis labi izgaismosies, turklāt siena vizuāli pagarināsies.

Var arī ignorēt visus iepriekš minētos ieteikumus un izvēlēties spoguli, kas aizņem visu sienu. Arī šāda pieeja nav peļama un telpa no tā tikai iegūs, taču jāraugās no praktiskās puses – spogulis būs bieži jātīra un uz tā būs pamanāms katrs pirksta nospiedums. Tāpat jāpadomā, vai tiešām gribi visu, kas atrodas pretī spogulim, redzēt atspīdumā.

Kas attiecas uz spoguļiem rāmjos, jāņem vērā, ka šādi akcenti pievērš uzmanību un jāraugās, lai rāmis beigu beigās nav kā defekts telpai. Izvēlies vienkārša dizaina rāmi, kas nav platāks par 10 centimetriem un nav arī pārāk smagnējs izvēlētā materiāla dēļ.

Ja nav vajadzība pēc liela spoguļa, ļoti labi iederēsies arī apaļš spogulis, turklāt tas vienmēr telpā ienesīs mājīgumu. Nereti taisnstūra vai kvadrātveida spoguļos malas ir liekas, jo lielākoties spogulī acis tiek vērstas uz centra daļu, tāpēc apaļas formas spoguļi būs lietderīgāki.

Spoguļa forma jāizraugās arī pēc tā, kāds ir sienas noformējums. Ja tajā dominē taisnas līnijas, iederēsies kantainas formas spogulis, savukārt pie tapetēm vai krāsojuma ar liektām līnijām tieši pretējais – apaļas formas.

Atceries, ka ļoti vērtīgi ir spoguli izvēlēties iebūvētu mēbelei priekšā, nemaz neliekot nojaust, ka aiz tā slēpjas plaukti. Tādējādi ietaupīsi vietu un veiksmīgi nomaskēsi noglabātās mantas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!