Rāmēt pašam vai uzticēt speciālistam – noderīgi ierosinājumi ierāmēšanā
Foto: Shutterstock
Teju katra mājās ir kāds mākslas darbs pie sienas vai rāmī ielikta mīļa fotogrāfija – šādas lietas rada personīgāku noskaņu un atgādina īpašus brīžus vai raisa tīkamas asociācijas. To visu var gan paspilgtināt, gan arī nomākt ar rāmju palīdzību, tāpēc svarīgi ir ne tikai izvēlēties atbilstoša lieluma un materiāla, bet arī rāmi pareizi pielikt.

Varētu domāt, ka rāmim nemaz nav tik izšķirīga loma, tomēr jebkurš ierāmēšanas speciālists piekritīs apgalvojumam, ka rāmis pat ļoti ietekmē to, kā darbs izskatīsies pie sienas. Par rāmju izvēli, to pielikšanu un kopšanu ''Tava Māja'' lasītājiem plašāk stāsta ierāmēšanas darbnīcas ''Ierāmēšana'' vadītājs Jānis Kauliņš.

Platāks un šaurāks, masīvāks un smalkāks, koka un plastikāta – rāmju piedāvājums ir tik plašs, ka dažs labs var par prātot par to, vai vispār tas ir vajadzīgs. Vaicājot meistaram, kādos gadījumos rāmis ir obligāta vajadzība un kad bez tā var iztikt, noskaidrojām, ka tas nepieciešams arī praktisku apsvērumu dēļ. Uzliekot rāmi, jebkuru darbu ir krietni vieglāk piestiprināt pie sienas. Ja fotogrāfijai, izšuvumam vai kādam zīmētam darbam priekšā uzklāj stiklu, tas pasargās no putekļu kārtas, kas arī nav mazsvarīgs noteikums. Turklāt rāmis jebkuram darbam piešķirs pabeigtības sajūtu, skaidro ierāmēšanas speciālists. Izņēmumi noteikti ir kanvas, kurām ir raksturīgi tas, ka malas ir apvilktas ap rāmi – šajos gadījumos ierāmēšana nav tik nepieciešama.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!