plāns krāsas remonts interjers plānošana dizainers
Foto: Shutterstock
Krāsu toņu izvēle, protams, ir ļoti svarīga mājvietas iekārtošanā, jo tas ir viens no galvenajiem faktoriem, kas veido mājas auru. Telpas krāsām ir liela ietekme uz cilvēka garastāvokli, veselību un arī darba spējām, tāpēc ieteicams izvēlēties toņus, kuri atbilst personībai, uzlabo garastāvokli un rada harmonisku vidi.

Ja košās krāsas šķiet mājoklim par spilgtu, droši izmanto tās interjera detaļās, piemēram, gaismas slēdžos un kontaktligzdās. Lai gan bieži vien izvēlamies tos paslēpt aiz mēbelēm vai pieskaņot to krāsu sienu tonim, patiesībā slēdži un kontaktligzdas var kļūt par stilīgu un interesantu akcentu mājoklī!

Sarkanā ir intensīva krāsa, kas vairo enerģiju telpā. To ieteicams izvēlēties, iekārtojot viesistabu un ēdamistabu. Sarkans rosina sarunas, satuvina cilvēkus, kā arī rada spēcīgu pirmo iespaidu.

Zilie toņi interjerā palīdz samazināt asinsspiedienu un palēnina sirdsdarbību, tāpēc zilā krāsa tiek uzskatīta par nomierinošu un relaksējošu. Zilās krāsas elementus ieteicams izvietot guļamistabā un vannas istabā, savukārt, ja izvēlēsies zilo krāsu virtuvē un ēdamistabā, tā palīdzēs samazināt apetīti.

Zaļā krāsa, līdzīgi kā zilā, ir nomierinoša krāsa – zaļie toņi ir neitrāli, harmoniski, turklāt labvēlīgi ietekmē veselību un interjerā ievieš svaigumu. Dizaina elementi zaļos toņos iederēsies jebkurā telpā mājoklī.

Dzeltenas krāsas elementiem dodiet priekšroku virtuvē, ēdamistabā un vannasistabā, jo šī krāsa vairo pozitīvo enerģiju un uzlabo garastāvokli. Dzeltenie toņi interjerā radīs svaigu un rotaļīgu noskaņu.

Oranžā ir optimistiska un silta krāsa. Droši vien būsiet ievērojuši, ka oranžos toņus savā interjerā bieži vien izmanto dažādas ēdināšanas iestādes, un ne velti – oranžā krāsa pastiprina ēstgribu.

Lai piemeklētu un saskaņotu vēlamās krāsas sava mājokļa interjeram, izmanto 63 toņu "Les Couleurs Le Corbusier" paleti. Tā ir slavenā šveiciešu-franču izcelsmes gleznotāja un arhitekta Lekorbizjē (Le Corbusier) īpaši izveidota krāsu sistēma, kurā visi toņi ir savstarpēji saskaņoti, lai pat dažādu krāsu slēdži telpas interjerā vizuāli saskanētu.

Perfekta saderība

Interjeram iespējams pielāgot ne tikai slēdžu un kontaktligzdu krāsu, bet arī to formu. Moderna dizaina cienītājiem ieteicams izvēlēties konkrētas un asas formas – kvadrātu un taisnstūri, savukārt klasiska mājokļa interjerā teicami iekļausies plūstošas formas ar noapaļotiem stūriem un ietverošu rāmīti.

Svarīgs ir arī izstrādājuma materiāls un tā kvalitāte, kas nosaka produkta kalpošanas ilgumu, turklāt samazina dzirksteļošanas iespēju, radot drošāku vidi mājoklī. Mūsdienās ierastos plastmasa ražojumus papildina nerūsējoša tērauda, alumīnija, misiņa, vara un citi materiāli, turklāt tie tiek papildināti ar stikla, koka, ādas un pat akmens apdarēm. "Kvalitāte slēdzim, kas gatavots no duroplasta, neliks vilties, savukārt slēdzis no termoplasta viegli skrāpēsies un ātri nolietosies," skaidro "JUNG" pārstāvniecības Austrumeiropā vadītājs Raimunds Skurdenis. Ja mājās ir bērni vai alerģiski cilvēki, ieteicami ir antibakteriālie slēdži, jo tie novērsīs baktēriju, vīrusu un sēnīšu rašanos un izplatīšanos.

Maciņam draudzīga izvēle

Ja budžets ir ierobežots, taču joprojām vēlies, lai visi dizaina elementi ir saskaņoti un kopskats ir moderns, apsver iespēju akcentēt tikai redzamākos slēdžus un kontaktus. Vietās, kur slēdži un kontakti ir mazāk redzami, piemēram, aiz skapjiem vai zem galda, piemeklē vienkāršākus un cenas ziņā draudzīgākus variantus. To ieteicams ņemt vērā arī tad, ja telpās izvietoti daudzi slēdži un kontakti, lai izvairītos no pārsātināta interjera.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!