Aukstā sezona ir kā radīta tam, lai ietuntulētos segā ar siltu tējas krūzi rokās un baudāmu lasāmvielu. Vēl patīkamāk šai nodarbei pievērsties, ja ierīkots omulīgs lasīšanas stūrītis, un kāpēc gan tā nevarētu būt palodze? Šādā vietā var pat iztikt bez grāmatas – dienās, kad gaisā dejo sniegpārslas, labāku atslodzi nemaz nevar iedomāties. Parūpējies par mīkstu pledu, kādu svecīti, spilveniem un logos iekar lampiņu virtenes.
Alkas pēc pavasara nemaz nevajag slēpt. Lielākā traukā var iestādīt hipeastrus, liekot virs sīpoliem sūnas. Glīti izskatīsies, ja saspraudīsi mētras – atgādinās nedaudz priežu mežu.
Tas, ka Ziemassvētki aiz muguras, nebūt nenozīmē, ka jāatvadās no ziemai raksturīgiem rotājumiem. Piemēram, čiekuri nudien ir vēl aktuāls dekors, ko var izmantot visdažādākos veidos, liekot stikla traukā, tāpat arī zarus var likt vāzē, gaidot pirmo plaukumu.
Lūk, dekors, kurā apvienots pavasaris ar ziemu – hiacinte iedveš pavasarīgas vēsmas, bet čiekuri atgādina par sniegotās ziemas klātesamību! Ja čiekurus nopūtīsi ar krāsu, tie izskatīsies vēl interesantāk.
Lai arī no eglēm esam atvadījušies, tas nenozīmē, ka egļu, priežu vai citu skuju koku zari nevar kalpot par dekoriem. Liec tos stikla pudelēs, burkās, uz kumodes, plauktos vai uz naktsgaldiņa, un iegūsi glītu noformējumu.
Lampiņu virtenes arī vēl īsti nevajag noglabāt ziemas miegā. Vēl tās visai omulīgu noskaņu var radīt, iekārtas plauktos, virs gultas rāmja, logu ailē un citviet. Šeit vari smelties idejas, kā vēl izmantot gaismiņu virteni.
Paskat, cik omulīgs izskatās tumšais istabas stūris, ja tajā iekārtas gaismiņu virtenes!
Šajā salīdzinoši tumšajā sezonā noteikti jādedz svecītes katru dienu. Noskaņa būs omulīgāka, telpa siltāka un smarža – mājīgāka. Skaisti izskatīsies, ja sveces saliksi stikla būrīšos.
Arī zaļuma šajā laikā nevar būt par daudz, tāpēc skaisti izcelsies prāvs pušķis eikaliptu zaru, kurus var iegādāties ziedu salonos.