Domājams, daudzi interjera dizaineri piekritīs, ka tieši mazu telpu ir vieglāk padarīt mājīgu nekā lielu un plašu, kur var izpausties ar iekārtojumu. ''Tava Māja'' to apstiprināja arī dekoratore Baiba Prindule, atrādot savu mītni, kur guļamistaba ir patiesi neliela, taču ne mirkli saimniecei nav šķitis, ka tā ir par mazu. Nelielo telpu lielākoties aizņem gulta, un tieši tai te ir galvenā loma – un nemaz arī netraucē tas, ka gultā jākāpj pa galu un nav iespējams izkāpt pa sāniem.
Arī stāstā par latviešu ģimenes iekārtošanos Norvēģijā var palūkot, kā istabā radīt mājīgu sajūtu, ja nekam vairāk par gultu un nakts skapīšiem, kas šajā gadījumā ir krēsli, vietas nav. Šajā interjerā vari aizlienēt ideju par zaļumu izmantošanu, kas telpai viennozīmīgi piešķir dzīvīgumu, lieki neaizņemot arī vietu. Dzīvokļa iekārtotāja Kristīne priekšroku devusi minimālismam, jo ar šādu pieeju nekad nevar nošaut greizi. Jo mazām lietu telpā, jo labāk.
Savukārt no šī Āgenskalna dzīvokļa stāsta var smelties idejas, kā iekārtot guļamistabas zonu divlīmeņu dzīvoklī. Tā kā telpa ir daļēji nošķirta no dzīvojamās zonas, jo redzama arī no pirmā stāva, jāievēro dažādas nianses, piemēram, lai gulta nebūtu pārāk tuvu otrā līmeņa malai.
Lielākoties visos interjeros, kur gulta ierūmēta pa lielāko daļu istabas, tiek izmantotas palodzes un sienas kā virsmas dažādu mantu glabāšanai, piemēram, augiem, grāmatām un dažādiem aksesuāriem. Protams, nevajadzētu aizrauties ar virsmu pārkrāmēšanu, lai mazā telpa neizskatās kā viens liels skapis.
Iedvesmai vari izlasīt šos ierosinājumus ar konkrētām idejām, ko un kā iekārtot nelielā guļamistabā.
Turpinājumā daži iedvesmojoši piemēri ar pavisam nelielām guļamistabām. Dažādās pieejas iekārtojumā pierāda, ka kvadratūrai nudien nav nozīmes, visu izšķir radošums un prasme izmantot to, kas dots.