Ķermenis pielāgojas, un dezodorants ar laiku zaudē savu iedarbību
Vai esi pamanījusi, ka dezodorants ar laiku zaudē savu efektivitāti? Tā nav tikai iedoma, jo ķermenis tam patiešām ar laiku pielāgojas un kļūst "imūns" pret tā iedarbību. "Purewow" skaidro, ka tas varētu būs skaidrojams ar to, ka uz padušu ādas esošās baktērijas pielāgojas kādai no līdzekļa sastāvdaļām. Lai no tā izvairītos un netērētos dezodorantam, kas nepilda savas funkcijas, to ieteicam mainīt vidēju reizi pusgadā. Lai cik ļoti tev patiktu kāda līdzekļa aromāts, tu nevari lietot tikai to, jo tas vienkārši vairs nebūs efektīvs.
Ne visiem ir nepieciešams lietot dezodorantu
Lai arī reklāmas, kas skaidro, cik ļoti tava dzīve uzlabosies, izvēloties pareizo līdzekli, var būt patiešām pārliecinošas, ne visiem cilvēkiem ikdienā ir nepieciešams dezodorants, raksta "Huffington Post". Ļoti daudzi cilvēki, pat sasvīstot, nebūt neož tik slikti kā viņiem pašiem šķiet vai kā uzstāj pretsviedru līdzekļu ražotāji. Ne viesiem cilvēkiem padusēs izdalās vielas, no kā barojas smaku izraisošās baktērijas.
Labākai efektivitātei – tikai uz tīras un sausas ādas
Ja vēlies, lai pretsviedru līdzeklis būtu efektīvs, tas jāklāj uz tīras un sausas ādas, uzsver "Readers Digest". Tas attiecas gan uz antiperspirantiem, gan dezodorantiem. Ja lietosi līdzekli, kad būsi jau sasvīdusi vai pēc mazgāšanās nebūsi nožuvusi vai noslaucījusies, tas nepildīs savu uzdevumu tā, kā to sagaidi.
Antiperspirants un dezodorants nav viens un tas pats
Galvenā atšķirība starp šiem līdzekļiem ir šāda: antiperspiranti cīnās ar svīšanu, bet dezodoranti novērš smaku. Dezodoranti darbojas divos veidos – vai nu vienkārši nomāc smaku, vai arī iznīcina baktērijas, kas tās rada. Antiperspiranti uz laiku aizsprosto sviedru dziedzeru izvadkanālus, samazinot svīšanu. Lai arī dezodoranti varētu šķist mazāk efektīvāki, tiem ir citas priekšrocības, piemēram, tie retāk izraisa iekaisumus, niezi vai citas problēmas.