Ikoniskāko kleitu vēsturē noteikti nevar izvirzīt tikai šīs piecas kleitas, taču tās lielā mērā ietekmējušas modes veidošanu vai ģērbšanās stilu neskaitāmām sievietēm. Piemēram, Odrijas Hepbernas melnā "Givenchy" modes nama vakarkleita, kas joprojām lieliski iekļausies jebkuras mūsdienu dāmas skapī. Tomēr citas kleitas savu iespaidu atstājušas pompozuma un šoka iespaidā, piemēram, Lady Gaga tērps no svaigās liellopa gaļas.
Portāls "Elle" līdzās slavenajām kleitām piemin arī Džūlijas Robertsas 2011. gada Oskara balvu pasniegšanas ceremonijas tērpu, kurš darināts "Valentino" modes namā. Tāpat izcelta aktrises Keitas Hadsones dzeltenā kleita uz auguma, kas parādās filmā "How to lose a guy in 10 days". Savukārt dziedātājas un aktrises Dženiferas Lopesas izaicinošais un atklātais tērps 2000. gada "Grammy Awards" pasākumā joprojām tiek pieminēts ikoniskāko kleitu topos.
Lady Gaga un tērps no svaigas liellopa gaļas
Lady Gaga ir pazīstama ar savu ekscentrisko un brīžiem šokējošo stilu. Tomēr neviens nevarēja paredzēt, ka 2010. gada MTV Mūzikas video balvu pasniegšanas ceremonijā dziedātāja ieradīsies pavisam negaidītā tērpā, tas ir – darinātā no jēlas liellopu gaļas. Ja parasti šokējošais elements uz sarkanā paklāja tika saistīts ar arvien lielāku atkailināšanos, šajā reizē Lady Gaga pārsteiguma elementu pārnesa pilnīgi jaunā līmenī.
Svaigās gaļas kleitai dziedātāja, kas šobrīd kļuvusi arī par aktrisi, pieskaņoja arī apavus, kas līdzinās zābakiem. Savukārt ķermeni rotāja spožas un izteiksmīgas dārglietas, kas tērpu padarījušas vēl ikoniskāku. Arī dziedātājas matos tika ielikts neliels sarkanās gaļas gabals. Tajā vakarā Lady Gaga saņēma balvu par gada labāko mūzikas video, taču viņas valkātā kleita un citas tērpa sastāvdaļas joprojām ir pietiekami apspriests temats modes vēsturē.
Jāpiemin, ka izteiksmīgā kleita vēlāk iekļauta arī Rokenrola slavas zālē. To veidojis dizaineris Franks Fernandezs (Franc Fernandez), bet par kopējo stilu rūpējies Nikola Formičeti (Nicola Formichetti). Pati Lady Gaga par savu pārdrošo tērpu un ideju, kāpēc izvēlējusies to uzvilkt publiskajā pasākumā, reiz teikusi: "Ja mēs neiestājamies par to, kam mēs ticam, un ja necīnāmies par savām tiesībām, mums būs tikpat daudz tiesību kā gaļai uz pašu kauliem. Es neesmu gaļas gabals."
Merilina Monro un rozā satīna kleita, kas piestāv dimantiem
Merilinas Monro sievišķība un juteklisms joprojām tiek apspriests. Gluži tāpat kā aktrises platīnblondie mati, dzimumzīmīte starp vaigu un virslūpu, kā arī izteiksmīgā figūra, kas ļāvusi viņu dēvēt par seksa simbolu. Monro savas karjeras laikā filmējusies aptuveni 30 filmās, tomēr vienā no tām aktrise valkājusi pavisam ikonisku kleitu.
Kino lentē "Gentelmen Prefer Blondes" Monro izpildīja dziesmu "Diamonds are a girl's best friend" tērpusies rozā krāsas satīna vakartērpā. Uz muguras kleitai piestiprināta izteiksmīga bante, kas papildināta ar melno krāsu, bet rokās aktrise uzvilkusi garus cimdus. Atbilstoši dziesmas lirikām Monro rotājusies ar spīdīgu dimantu rotaslietām, kas gaismās mirdz un rada spožu iespaidu.
Fuksijas rozā krāsa lieliski kontrastē ar blondajām cirtām. Tomēr kleitai bijuši vajadzīgi uzlabojumi audumā, norāda "Elle", lai tā izskatītos lieliski uz Monro auguma arī tad, kad viņa dejo. Savukārt aktrises lūpas nokrāsotas klasiski sarkanā krāsā, kas lieliski kontrastē ar košo rozā toni. Aiz aktrises seksapīla, kas parādās arī nosauktajā filmā, slēpušies kompleksi, bailes, kā arī uztraukums. Mierinājumu viņa meklējusi alkoholā, miega zālēs, apreibinošās vielās un slavenu vīriešu apskāvienos. Tomēr joprojām Monro valkātie tērpi, piemēram, arī plīvojošā, baltā kleita, tiek dēvēti par ikoniskiem.
Greisa Kellija un kāzu kleita, kuru vēlāk atdarināja miljoniem reižu
Greisa Kellija 20. gadsimta 50. gados bija Holivudas zvaigzne – viņu respektēja tā laika slavenākie režisori, piemēram, Alfrēds Hičkoks, kā arī aktrise bija viena no pelnošākajām savas jomas pārstāvēm pasaulē. 1955. gadā Kellija Kannās iepazinās ar Monako Princi Renjē III. Abi iemīlējās un drīz vien noteica kāzu datumu – 1956. gada 19. aprīli.
Jau iepriekš aktrise tika apbrīnota viņas skaistuma un eleganto tērpu dēļ, tomēr savā kāzu dienā viņa kārtējo reizi apbūra visu pasauli. Kellijas kāzu tērpu darināja "MGM" studijas kostīmu māksliniece Helēna Rouza (Helen Rose), kura izvēlējusies laikam atbilstošu siluetu – mežģīņu auduma piegulošu augšdaļu ar garām piedurknēm, iezīmētu vidukļa līniju un kuplāku apakšējo daļu. Aktrises galvu rotāja grezns plīvurs un akmeņiem noklāts aksesuārs, kas dēvēts par ziedu tiāru.
Turpmākās desmitgades un arī mūsdienās Kellijas kāzu tērps tiek ņemts par iedvesmu, radot jaunas kleitas, kas savā būtībā līdzinās leģendārajam aktrises koptēlam un kleitai. Tomēr atdarināt ikonisko veikumu būtu praktiski neiespējami, jo aktrises tērpu rotāja simtiem mazas detaļas, piemēram, dārgakmeņi, izšuvumi un pērlītes.
Odrija Hepberna un brokastis melnā 'Givenchy' vakarkleitā
Par vēl vienu ikonisku tērpu var dēvēt arī Odrijas Hepbernas melno vakarkleitu filmā "Breakfast at Tiffany's". Aktrise tiek saukta arī par 20. gadsimta valdzinošāko dāmu, kā arī visskaistāko sievieti pasaulē, tomēr tāpat viņa atzīta par īstenu stila ikonu pievilcīgo, eleganto un tajā pašā laikā vienkāršo tērpu dēļ.
Filmā Hepberna graciozi izrāda modes nama "Givenchy" radīto tērpu, ko varētu dēvēt par mūžīgu un aktuālu visos laikos. Pats Ibērs de Živenšī bijis liels aktrises draugs, tomēr Hepberna lūgusi kostīmu mākslinieci Edīti Hedu (Edith Head) tērpu nedaudz uzlabot – samazināt šķēlumu uz kājas, kas tajā laikā bijis nepiedienīgi dziļš.
Pie ikoniskās kleitas aktrise pieskaņojusi pērļu kaklarotu, melnas brilles, garus cimdus un mazu kronīti matos. Ne tikai šīs filmas vienkāršais un elegantais tērps, bet arī aktrises pašas stils bijis viegli atdarināms arī sievietēm. Tāpēc Hepbernas stilu var dēvēt par ikonisku un jau atbalstītu ne tikai modes vēstures lapās, bet arī dāmu vidū.
Keita Midltone un karaliskā izsmalcinātība kāzu kleitā
Viens no gaidītākajiem mirkļiem karaļnamu pārstāvju kāzu ceremonijās ir līgavu parādīšanās pie apvāršņa. Arī 2011. gada 29. aprīlī pasaule jūsmoja par Keitas Midltones graciozo tērpu, kad viņa aprecējās ar princi Viljamu un kļuva par Kembridžas hercogieni. Jāpiemin, ka ceremoniju televizoru ekrānos vēroja ap diviem miljardiem skatītāju, salīdzinot ar prinča Čārlza un Diānas kāzām, kuras vēroja ap 750 miljoniem skatītāju.
Midltones tērpu darināja britu modes nama "Alexander McQueen" vadošā dizainere Sāra Bērtone, par piemēru ņemot iepriekš minēto Greisas Kellijas kleitu. Tās savā būtībā ir līdzīgas – greznām mežģīnēm darinātā augšdaļa un garās piedurknes. Savukārt apakšējā daļa Midltonei līdzinājās sievišķīgajam "A" siluetam, kas tērpam deva romantisku piesitienu.
Tāpat kā Kellijas gadījumā, arī Keitas Midltones kāzu tērpu vēlāk atdarināja neskaitāmas sievietes visā pasaulē, taču, visticamāk, viņām nebija un nebūs Kembridžas hercogienes vecāku dāvinātie auskari, kas simbolizēja "kaut ko jaunu", karalienes Elizabetes II diadēma, kā arī kleitā iestrādātais zilās krāsas pušķītis.