Sieviešu apmatojums publiskajā telpā – grēks vai brīvības apliecinājums
Skūt vai neskūt? Tāds ir daudzu sieviešu jautājums, kas īpaši aktuāls kļūst, laikapstākļiem kļūstot siltākiem. Pēdējā laika tendences un kustības arvien biežāk iestājas par matiņu augšanu savā nodabā. Izvēle, protams, ir katras pašas rokās, jo sievietes apmatojums skar tikai viņas ķermeni. Tomēr publiskajā telpā ir manāmas karstas diskusijas – apmatojums ir grēks vai brīvības izpausme.

Ja pirms 20. gadsimta padušu vai jebkādas citas ķermeņa daļas apmatojums bija ārpus ikdienas sarunas tematiem, 21. gadsimtā situācija ir pilnīgi atšķirīga. Mūs vairs nepārsteidz atklāti attēli un video, kurā redzams atkailināts ķermenis, salīdzinot ar Viktorijas laika apģērbu, kas noklāja praktiski visu ķermeni. Tomēr, kāpēc sievietes pievērsās lieko matiņu likvidēšanai? "Bustle" norāda, ka tas noticis viena iemesla dēļ – ienākumi, kas iekasēti, radot sieviešu skuvekli.

Skuvekļu rašanās bums kardināli mainīja sieviešu skaistuma rituālus un paradumus, taču matiņu likvidēšanas pirmsākumi meklējami vēl Senajā Ēģiptē. Tur sievietes atbrīvojās no apmatojuma ne tikai no ķermeņa, bet arī galvas ar dažādu dabas velšu palīdzību, piemēram, jūras gliemežvākiem, kas veidoja tādu kā pinceti, akmeņiem un bišu vasku, norādīts "Elle". Līdzīga situācija bijusi arī Romas impērijā, kur dažādas ķermeņa matiņu likvidēšanas metodes iecienījušas bagātākās sievietes. Turklāt impērijā par nepiedienīgiem tika uzskatīts kaunuma apmatojums, ko var novērot arī tā laika skulptūrās – attēlotie ķermeni ir bez tā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!