Tikai vienu reizi izmēģināta: lietotas kosmētikas iegāde – ieguvums vai risks
Foto: Shutterstock
Mājās stāv acu ēnas, krēms vai pūderis, kurš nav sadraudzējies ar sejas ādu un iedzīvojies tavā kosmētikas plauktiņā. Tikai vienu reizi pamēģināts, mest ārā pavisam noteikti negribas, bet ko lai iesāk? Bieži vien novērots, ka sociālajos tīklos un sludinājumu portālos cilvēki pārdod kosmētiku, kas ir tikai nedaudz lietota vai pat pilnīgi jauna. Cik droša ir kosmētikas iegāde "no rokas"?

Portālā "Elle" dermatoloģe Dorisa Deja skaidro, ka kosmētikai var sniegt otro dzīvi jeb var pārdod un pirkt produktus no cilvēkiem nevis veikalos. "Ja tu pērc kosmētiku no cilvēka nevis no veikala, tas uzreiz nenozīmē, ka kvalitāte būs sliktāka. Ļoti daudzi pārdod līdzekļus, kas pavisam nav lietoti. Šādā veidā tu gūsti ieguvumu, jo nopērc kāroto par zemāku cenu, pārdevējs gūst labumu, jo atbrīvojies no nevēlamās lietas un ieguvis mazu finansiālu atlīdzību," stāsta viņa.

Lai arī šādas kosmētikas zemā cena piesaista, jābūt ļoti pārliecinātai par iegādāto produktu, nepieciešams skaidri zināt, no kurienes ir nācis produkts, kāda ir tā kvalitāte. Ja kosmētika ir lietota, tad nepieciešams izrādīt ļoti lielu piesardzību, jo tā var pārnēsāt vīrusu infekcijas un baktērijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!