smaids, zobi, zobārsts
Foto: Shutterstock
Holivudas cienīgs smaids – kurš gan tādu nevēlas? Taču mums, ziemeļniekiem, dabiskā veidā pie sniegbalta smaida ir visai grūti tikt. Ja tomēr gribas savas zobu rindas padarīt nedaudz gaišākas, iespējams variants ir zobu balināšana. Lai uzzinātu, kas jāņem vērā pirms procedūras un cik tā mūsdienās ir vai nav kaitīga, – lasi tālāk.

Ir vairāki iemesli, kāpēc zobiem var mainīties tonis. Uzmanība jāpievērš tam, kādus produktus lietojam uzturā. Piemēram, kafija, tēja, sarkanvīns un tabaka var būtiski ietekmēt zobu baltumu. Taču zobu toni var ietekmēt ne tikai ārēji faktori vien. Arī medikamentu lietošana, bērnībā piedzīvota slimība, infekcija vai zobu trauma var izraisīt krāsas maiņu. Šādos gadījumos, lai iegūtu vienādu vai labāku zobu baltumu, nepieciešama profesionāla balināšana, raksta “Health Line”.

Šobrīd pastāv trīs metodes, kā padarīt savus zobus baltākus, – ofisa un mājas balināšana, kas notiek pēc zobārsta rekomendācijām, kā arī zobu balināšana ar līdzekļiem, kurus var iegādāties veikalā vai izgatavot pats. Zobārsts var izmantot vairākas metodes, lai panāktu vēlamo rezultātu. “Mūsu progresīvās attīstības laikmetā ir vairākas metodes un preparāti, svarīgākais ir ieklausīties pamatotā zobārsta padomā par metodes izvēli,” skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Estētikas klīnikas zobārste Darja Ķīse. Ofisa balināšanā izmanto lielāku peroksīda savienojuma procentu, efekts parādās uzreiz pēc procedūras, kura ilgst no vienas līdz divarpus stundām atkarībā no balināšanas sistēmas. “Lai nostiprinātu efektu, pacients veic obligāto mājas balināšanas kursu zobārsta stingrā uzraudzībā un saskaņā ar viņa rekomendācijām. Taču mājas balināšana pastāv arī kā atsevišķa zobu balināšanas metode – tajā izmanto zemāku peroksīda savienojuma koncentrācijas procentu, efekts ir pamanāms pakāpeniski. Veicot mājas balināšanu, pacientam ir rūpīgi jāievēro visas rekomendācijas, kā arī jābūt pašmotivācijai balināšanas cikla laikā nevienu dienu neizlaist,” stāsta zobārste. Lai balinātu zobus mājās, zobu tehniķis pacientam izgatavo kapi. Pēc tam ar zobārstu izvēlas piemērotāko balināšanas līdzekli. Šī metode kopumā ir lētāka – ar kapēm zobus var padarīt par diviem līdz trim toņiem gaišākus. Savukārt, balinot zobus ofisā, tos var padarīt par trim līdz astoņiem toņiem gaišākus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!