Aizmirsti par acetonu un foliju! Manikīres padomi gela lakas noņemšanai mājās
Foto: Shutterstock

Ņemot vērā šī brīža apstākļus, mums ikdienā nākas atteikties no līdz šim ikdienišķiem pakalpojumiem, viens no tiem ir manikīrs. Neskatoties uz to, ka regulārās vizītes šobrīd ir atceltas, tas nemaina faktu, ka nagi prasa apkopšanu, it īpaši tad, ja pēdējā vizītē bez nagu lakas uzklāts arī kāds pārklājums. Līdz ar to arī mēnesi pēc pēdējā manikīra apmeklējuma gels, gellaka vai gelish joprojām rotā nagus, kas nu jau atauguši, un, iespējams, pat rada sāpes. Rezultātā rodas jautājums – kā no šī manikīra atbrīvoties, neejot pie meistara?

Šo jautājumu manikīrei Ancei Tarvidai uzdevām arī mēs, un atbildē viņa ir sagatavojusi video pamācību, kā gelu, gellaku vai gelish noņemt mājas apstākļos. Pirms sākt manikīra noņemšanu, Ance gan atgādina, kāpēc tam neizmantot tautā tik ļoti iecienītos acetonā izmērktos vates pikucīšus un foliju. ''Kādēļ nagus nevajadzētu noņemt ar acetonu? Atbilde varētu būt pavisam vienkārša – jo tas ļoti bojā un sausina nagus.

Runājot par pirmsākumiem – acetona un gellakas noņemšanas sāga sākās, kad tikko parādījās opcija to uzklāt uz nagiem. Kad pirms padsmit gadiem gellakas manikīru aktīvi sāka izmantot, bāzes kārtu klāja plānā slānī, gluži kā klasisko nagu laku. Atnākot uz nagu atjaunošanu, nagiem tika novīlēta virskārta, un tad 10–15 minūtes nagi tika sautēti folijā un acetonā, bieži vien līdz brīdim, kad nagi sāka svilt. Tad viss ''nodedzinātais'' tika nokasīts no naga nost. Pēdējo gadu laikā lielākā daļa meistaru ar šādu metodi vairs nestrādā, jo ir mainījusies mākslīgā pārklājuma uzklāšanas tehnika, kā arī ierastie materiāli, ar ko to darīt, bet zināšanas, ka pārklājumu var noņemt ar acetonu – palikušas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!