Bieži vien pēdējā laikā, runājot par mājokļa iekārtojumu, dzirdam vārdu salikumu "skandināvu stils", bet bez šī stila ir virkne vēl citu, kurus var droši ienest savā mājoklī. Šoreiz "Design Therapist" interjera arhitekte Anita Lūse "Tava Māja" lasītājus iepazīstina ar minimālismu, kuru raksturo vienkāršība, kā arī teiciens "mazāk ir vairāk".
"Tava Māja" lasītājus "Design Therapist" interjera arhitekte Anita Lūse turpmāk iepazīstinās ar kādu no interjera stiliem, tajā skaitā ar to raksturojošajiem elementiem, kā arī ieskicēs lietas, ar kurām nevajadzētu pārspīlēt, mājoklī ienesot kādu no interjera stiliem.
Minimālisms aizsākās 20. gadsimta sešdesmitajos/septiņdesmitajos gados, kad izveidojās minimālisma mākslas kustība jeb "Minimalist arts movement". Dizaineri un mākslinieki no visām nozarēm sāka pievērst uzmanību vienkāršībai, tīrām līnijām, funkcijai. Auto, elektronika, arhitektūra, mode, māksla un arī interjers kļuva vienkāršāks. Uz minimālismu būtisku ietekmi ir atstājis japāņu tradicionālais dizains un dzen filozofija. Kā vienu no labākajiem minimālisma paraugiem, ar kuru sastopamies ik dienu, varam minēt ikonisko "Apple" produktu "iPhone". Izcili vienkāršs dizainā, taču funkcionāls. Minimālismu raksturo visa liekā atmešana, akcentējot funkciju un ērtu lietojamību. Bieži vien cilvēki jauc terminus "minimālisms" un "modernisms", taču, kā varēsiet lasīt turpmākajās raksta sērijās, tas gluži nav viens un tas pats.