Ar četru vietējo zīmolu kāpšanas uz mēles noslēgusies Rīgas modes nedēļas ceturtā diena. Savas kolekcijas izrādot vieniem no pašmāju modes industrijas zināmākajiem flagmaņiem – "Natālija Jansone", "Selina Keer", "Amoralle" un "Volga Vintage" – pārsteigumu un neparastu dizaina tērpu netrūka.
Rīgas modes nedēļās 33. sesijā aizvadītas jau vairākas dienas un redzēti iespaidīgi uznācieni – gan debitantu prezentācijas, gan arī jau tautā iemīļotu bērnu un sieviešu apģērbu zīmolu modes skates. Atskatus uz otro un trešo RFW dienu bildēs aplūko attiecīgi šajā un šajā rakstā, savukārt 16. oktobrī, modes industrijas pasākuma noslēdzošajā dienā, savus veikumus atrādīs vēl pieci zīmoli – Tiny Bunny", "Rock and Mouse", "Katya Katya London", "Collected Story" un "Nolo".
Rīgas modes nedēļas laikā noskaidroti arī 16. Latvijas modes gada balvas uzvarētāji. Kurus modes māksliniekus uz zīmolus varam sveikt ar uzvaru šogad, lūko šeit.
Taču šī raksta turpinājumā – RFW ceturtā diena bildēs!
Natālija Jansone
Foto: Mark Litvyakov
RFW dienu ar pirmo skati atklāja Natālija Jansone, kura ir viena no vadošajiem dizaineriem Latvijā. Elegance, funkcionalitāte un sievišķīgs šiks – viņas radītie tērpi pārliecinoši turas pašmāju modes pasaules virsotnēs, vienlaikus arī sekmīgi konkurējot pasaulē.
Natālijas Jansones modes studija dibināta 1997. gadā, strādājot galvenokārt kā dizaina ateljē tādiem klientiem kā Latvijas Nacionālā opera, Eirovīzijas dziesmu konkurss, "Miss Universe" un daudzi citi. Ar laiku tas attīstījās par individuāla dizaina veidošanu vairākām slavenībām un prominentām personām Latvijā un Eiropā.
2015. gadā uzņēmums mainīja savu darbības virzienu ar spēcīgu uzsvaru uz pret-a-porter un mūsdienīgām modes kolekcijām. Dizaineres tērpi ir eleganti, rezervēti un precīzi piegriezti – ar rokām darināti, izmantojot dabiskos materiālus, vēstīts modes nedēļas mājaslapā.
Selina Keer
Foto: Mark Litvyakov
Modes svētku turpinājumā uz mēles savus tērpus izrādīja "Selina Keer". Pēc daudzu gadu sadarbības un projektiem dizainere izveidoja pati savu "Selina Keer" līniju, ar kuru debitēja Rīgas modes nedēļā SS20. Vēstīts, ka romantisks minimālisms un elegance ir zīmola rokraksts un DNA.
Selīna Keer dzimusi Latvijā un mērojusi tālu ceļu, mācoties no modes industrijas profesionāļiem un nonākot līdz zīmola kreatīvajam dizainam, pastāvīgi pilnveidojot savu pieredzi. Vēl maza meitene būdama, viņa sākusi šūt, savukārt 12 gadu vecumā jau rūpējusies par savu imidžu. "Iedvesmai un radošumam nav nedz laika, nedz vietas un vecuma," vēstīts zīmola mājaslapā.
Amoralle
Foto: Mark Litvyakov
Kā trešais zīmols savu vārdu vakara gaitā teica "Amoralle". Modes radītāja Inese Ozola ir viena no veiksmīgākajām zeķu, veļas un nakts tērpu dizainerēm Ziemeļeiropā, kuras tērpus raksturo sievišķība, greznas detaļas un auguma formu izceļoši silueti. Vēstīts, ka katrs modelis tiek darināts ar rokām no zīda un mežģīnēm, vēršot uzmanību detaļām.
Vērts piebilst, ka par zīmola radītajām kolekcijām ar atzinību izteikušies "Vogue Italy", "Marie Claire Italy", "Cosmopolitan Russia" un citu starptautisko modes izdevumu redaktori.
Volga Vintage
Zīmola "Volga Vintage" tēvs ir Sergejs Hantazeiskis – blogeris, stilists, vintāžas apģērbu zīmola dibinātājs. Laikā un telpā "Volga Vintage" atrodas kaut kur starp deviņdesmitajiem un divtūkstošo sākumu, starp noplukušām piecstāvenēm un glancētu podiumu – tā portāla "Delfi" intervijā 2019. gada nogalē rakturots zīmols.
Augstās modes patosu Sergejs atvēsina ar mežonīgiem vintāžas atklājumiem, ko uzgājis milzu noliktavās un lietoto preču veikalos. Ko "Volga Vintage" atrādīja šogad?