No dzīvokļa uz vasarnīcu: kā pielāgot brīvdienu māju pastāvīgai dzīvošanai
Foto: Publicitātes attēli
Attālinātajam darbam ir savas priekšrocības – pēdējos gados esam pielāgojušies un varam ne tikai strādāt no mājām, bet arī no jebkuras citas vietas. Pandēmijas laikā daudzas ģimenes ik pa laikam mainīja savu ierasto vidi, uzturoties un attālināti strādājot arī no savām lauku mājām vai vasarnīcām. Iespējams, ka dažas no ģimenēm nolēma pavisam pārcelties no pilsētas uz laukiem, pārvēršot un labiekārtojot vasarnīcu par savu pastāvīgo dzīvesvietu. Dizainere iekārtojusi vasarnīcas dzīvojamo istabu un priekšnamu un dalās ar padomiem, kā pielāgot šāda tipa īpašumu ikdienas dzīvei.

Ģimene nolēmusi atjaunot savu vasarnīcu, padarot to par savu jauno mājokli, kur uzturēties ne tikai brīvdienās, bet arī darba dienās. Dzīvojamā istaba, kuras platība ir 14 kvadrātmetri un priekšnams, kurš aizņem vien četrus kvadrātmetrus, ir šauri un mazi. Lai atrastu pārdomātu un funkcionālu interjera risinājumu, kas būtu visatbilstošākais šāda tipa platībām, pēc iespējas veiksmīgāk jāpārveido mazas telpas.

Esošais priekšnams bija pārāk aizkrauts un pārpildīts, bet dzīvojamā istaba nebija mājīga. Abas telpas nebija nedz dzīvošanai piemērotas, nedz apmierināja ģimenes vajadzības. Priekšnams ir vieta, kas rada pašu pirmo iespaidu par māju, kā arī ik dienu pavada mājokļa iemītniekus dienas gaitās un sagaida atnākot. Savukārt, dzīvojamā istaba mājās ir mājas vieta, kur visa ģimene var sanākt kopā un kvalitatīvi pavadīt laiku, spēlējot galda spēles, skatoties televizoru un lasot grāmatas. Tāpēc šīm telpām mājās vajadzētu būt viesmīlīgām un iemiesot mājīgumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!