Pēc kādiem kritērijiem vadīties, iekārtojot tukšu telpu
Foto: Shutterstock
Tieši tāpat kā tukša lapa vai audekls, arī neiekārtota telpa vienlaikus ir gan iespēja, gan izaicinājums. Tik daudz veidu, kā to aizpildīt, bet ar ko sākt? Lūk, daži padomi, kurus ievērot, lai mēbeļu izvietojums telpā būtu loģisks un pārdomāts.

Lai gan, tiekot pie telpām bez mēbelēm, pakrūtē klusi, taču nepacietīgi pulsē vēlme to pēc iespējas iekārtot pēc savas sirds patikas, visefektīvākais un arī prātīgākais solis būs lēna un pārdomāta interjera dizaina plānošana. To vari darīt, savu telpas potenciālo izkārtojumu uzzīmējot uz baltas papīra lapas. Izmēri telpu, uz papīra izmērus attēlo milimetros, atzīmē gan logus, gan durvis, radiatorus un arī elektrības kontaktligzdu atrašanās vietu, bet pēc tam tajā iezīmē plānotās mēbeles. Tādējādi jau varēsi saprast, kurā vietā izvēles būs jāpamaina, lai telpu padarītu ērtāk lietojamu, jo tas taču galu galā ir galvenais – mājās atpūsties, nevis cīnīties, cenšoties atvērt skapi, no kura netālu novietots ārprātīgi skaists, taču attiecīgajai telpai tomēr pārāk liels dīvāns. Šim darbiņam vari izmantot arī kādu no internetā pieejamajiem digitālo telpu plānotājiem.

Plānojot telpas iekārtojumu, vispirms jādomā par to, kādu funkciju telpa pildīs, norāda portāls "Houzz". Vai tajā uzturēsies tikai tu, tu ar savu dzīvesbiedru, vai kopā ar vēl četriem bērniem? Tas noteiks gan nepieciešamo mēbeļu krāsu, to veidu un arī lielumu jeb nepieciešamo sēdvietu skaitu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!