Maza telpa nenozīmē garlaicīgu interjeru
Visi zinām teicienu: kas par daudz, tas par skādi. Un tā patiešām ir. Maza telpa, kas piebāzta ar daudz mantām, izkrāsota teju visos krāsu paletes toņos, šķitīs vēl mazāka un šaurāka. Taču tas nebūt nenozīmē, ka šaurās telpās jāveido garlaicīgs dizains. Aplūkosim opcijas un iepazīsimies ar pamatprincipiem, kas jāievēro, lai maza telpa būtu omulīga un tajā pašā laikā – arī ar savu "raksturu".
Jāatzīst, ka viens no vienkāršākajiem veidiem, kā telpai piešķirt vizuālu plašumu, ir baltās krāsas izmantošana pēc iespējas vairāk: baltas flīzes, baltas sienas, vanna un vannasistabas skapītis utt. Krāsa ne tikai vizuāli telpu padara plašāku, bet arī atstaro gaismu, nevis to absorbē, kas nav mazsvarīgi. Turklāt, tā kā vannasistabā gana bieži jau tā ir daudz baltu ķermeņu (vanna, tualetes pods, izlietne), tad baltās krāsas izmantošana arī citur radīs vienotības sajūtu telpā.
Spoguļi un stikls – jo vairāk, jo labāk
Cits triks, kā mazo telpu padarīt plašāku, ir ar stikla elementu un spoguļu palīdzību. Spogulis radīs ilūziju, ka telpa ir plašāka, nekā tā ir patiesībā, turklāt, tāpat kā baltā krāsa, spogulis labi atstaros gaismu telpā. Tādēļ tā vietā, lai virs vannasistabas skapīša pieliktu mazu spogulīti, kurā redzi vien trešdaļu sava rumpja, apsver opciju vienu telpas sienu pilnībā atvēlēt kārtīgam spogulim. Svarīgi gan, lai spogulim nebūtu uzkrītošs rāmis, kas visu uzmanību koncentrēs tikai uz to. Mazās telpās svarīgi, lai visi priekšmeti kalpo daudzfunkcionāli, līdz ar to noderīgi būs, ja spogulis vienlaikus ir arī skapītis, kurā novietot higiēnas preces.
Pievērs uzmanību kopskatam
Ja telpā nepieciešami dušas aizkari, tad tos vēlams piestiprināt pie griestiem – griesti tad izskatīsies vizuāli augstāki. Arī ar flīzēm vēlams noklāt visu, nevis tikai pusi sienas.
Atvērtāku skatu telpā radīs brīvi stāvoša vanna, savukārt, ja telpā veic lielākas rekonstrukcijas, apdomā to, kādas opcijas nepraktiskāko stūrus izmantošanai telpā, lai tādā veidā maksimāli ieekonomētu vietu. Praktiska un ērta šādās telpās būs neliela stūra izlietne, kā arī pie sienas stiprināms tualetes pods, kas atvēlēs papildu vietu mantu novietošanai zem tiem.
Ja tas ir iespējams, sienā izbūvēta niša, uz kuras novietot higiēnas preces, kalpo kā lielisks vietas taupītājs. Taču tikpat efektīva var būt arī palodze, kuru izmantot kā plauktiņu, ja netālu no tās atrodas izlietne. Galvenais uz tā novietot tikai pašas nepieciešamākās higiēnas preces, visu citu noslēpjot skapīšos. Lai radītu siltu un aicinošu vidi, dekorācijas (mākslas darbi, vannasistabas paklājiņi) ir neatņemama sastāvdaļa, bet jāatceras – visam jābūt ar mēru.
Labs apgaismojums – gan dabiskais, gan mākslīgais
Ja vannasistabā pieejami logi, tad tas noteikti jāizmanto, jo gaiša telpa izskatīsies daudz omulīgāk un plašāk. Logus izvēlies aizsegt ar aizkariem vai žalūzijām, kuras cauri laiž gaismu, taču visefektīvākais risinājums būs matētas plēves uzklāšana uz stikla, kas gaismai ļaus iekļūt telpā, bet vienlaikus nodrošināt privātuma sajūtu. Lai maksimāli izmantotu dienas gaismu, logus uzturi tīrus.
Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem "Architectural Digest", "Better Homes and Gardens", "The Spruce" un "Houzz".