guļamistaba
Foto: Shutterstock
Lai gan guļamistaba burtiski paredzēta gulēšanai un tāpēc varētu šķist, ka tā nu ir īstā vieta mājā, kurai jābūt tumšai, tā var neizjust mājīgumu un omulību. Drūma guļamistaba var negatīvi ietekmēt noskaņojumu un ir taču patīkami atrasties gaišā telpā, kurā dabiskais apgaismojums viz uz virsmām. Pat ja guļamistaba ir tumša, ir triki un stratēģijas, kuras izmantot, lai to mainītu.

Dabiskā gaisma guļamistabu padara ne tikai gaišāku, bet arī plašāku un gaisīgāku, turklāt papildu dienasgaisma var veicināt arī labsajūtu un radīt vietu, kur gribas pavadīt laiku. Turklāt lielākam dabiskam apgaismojumam ir arī gluži vienkārši praktisks ieguvums – mazāka nepieciešamība pēc mākslīgā apgaismojuma, rakstīts "Homes and Gardens".

To, cik guļamistabā ir gaišs, tiešākajā mērā ietekmē tās atrašanās virziens (ziemeļi, dienvidi, austrumi, rietumi). Tas, vai apkārt ir koki vai citas ēkas, arī ir ietekmējošs apstāklis, taču ir veidi, kā palielināt dabisko apgaismojumu telpā, arī saskaroties ar šie dabiskajiem un nemaināmajiem apstākļiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!