MI skaistumkonkursa uzvarētāja Kenza Layli
Foto: kenza.layli/Instagram

Pasaules pirmā mākslīgā intelekta skaistuma konkursa žūrija par uzvarētāju kronējusi Kenzu Leilī (Kenza Layli), kuru radījusi Mirjama Bessa, aģentūras "Phoeni AI" dibinātāja.

Uzvarētāja Kenza Leilī ir dzīvesstila influencere, kura vēlas ieviest "daudzveidību un iekļautību" mākslīgā intelekta radītāju vidē. Viņai ir gandrīz 200 000 sekotāju lietotnē "Instagram" un 45 000 "TikTok". Visu, sākot ar attēliem un beidzot ar parakstiem pie tiem, kā arī uzrunas, ir radījis mākslīgais intelekts.

Savā uzvarētājas video runā Kenza teica, ka šis sasniegums viņu motivē turpināt darbu mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstībā. "Mākslīgais intelekts nav tikai rīks, tas ir transformējošs spēks, kas var sagraut nozares, izaicināt normas un radīt iespējas tur, kur to vēl nebija... " viņa pauda, norādot, ka ikvienam var būt vieta pie "tehnoloģiju progresa galda".

Pirmais "Miss MI" konkurss tika izsludināts pavasarī, tajā piedalījās aptuveni 1500 mākslīgā intelekta programmētāji no visas pasaules. Leilī izveidojusi Mirjama Besa, aģentūras "Phoeni AI" dibinātāja. Viņa par sava garadarba uzvaru saņems 5000 ASV dolāru un citus labumus, tai skaitā publicistu, kurš palielinās Kenzas Leilī atpazīstamību.

Nākamajās vietās konkursā ierindojās Lalina Valina no Francijas un Olīvija C (Olivia C) no Portugāles.

Konkursa organizatori ņēma vērā ne tikai dalībnieču izskatu, bet arī to, kā viņu radītāji izmantojuši MI rīkus, kā arī ietekmi sociālajos medijos. Konkursa dalībniecēm bija jāatbild uz jautājumiem, kas līdzinās cilvēku skaistumkonkursu jautājumiem, piemēram: "Ja tev būtu viens sapnis, lai padarītu pasauli labāku, kāds tas būtu?"

Ja iepriekš mākslīgā intelekta radītajiem tēliem vajadzēja cilvēka pieskārienu un to radīšanai tika piesaistīti arī tekstu autori un mākslinieciskie režisori, šie tēli ir tādu programmu, kā "Open AI’s DALL·E 3", "Midjourney" vai "Stable Diffusion" radīti un to teksti ir ChatGPT rakstīti.

Taču eksperti arī bažījas par šī konkursa sekām, jo mākslīgā intelekta veidotie tēli var radīt vienveidīgus skaistuma standartus. Tiek paustas bažas, ka sāk zust saikne ar to, kā izskatās nerediģēta seja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!