Jaunākā interneta tendence, kas guvusi ievērojamu popularitāti "TikTok", ir ar tēmturi #WomenInManFields – sievietes, kuras atdarina stereotipiski vīrišķīgu rīcību. Viņas pēkšņi pārtrauc komunikāciju ar vīriešiem, ko angliski dēvē par "ghosting", raksta pasīvi agresīvus e-pastus un ignorē vīriešu asaras. Skarbi, toksiski un stereotipiski.
Piemēram, lietotāja @hattietok_ ievietojusi video, kurā nikni klabina pa datora klaviatūru: "Paaugstināšana amatā ik pēc sešiem mēnešiem, sūtot pasīvi agresīvas e-pasta vēstules, regulāri organizējot garas pusdienas un ignorējot sapulces. #womeninmalefields."
Citas pievēršas stereotipiem attiecībās, īpaši emocionālajai nepieejamībai, ko bieži piedēvē vīriešiem. Īpaši populārā video ar 6,1 miljonu skatījumu @marla_fritz saka: "Viņš raudāja gultā, tāpēc es teicu: "Lūk, jau atkal sākās." Pagriezos un aizmigu. #womeninmalefields."
Uzpeld arī iepazīšanās "paradumi", piemēram, "ghosting" tēma. Kāda lietotāja raksta: "Plānoju tikties ar viņu septiņos, tāpēc izslēdzu telefonu sešos." Cita dalās ar savu pieredzi: "Es devos uz randiņu ar puisi, viņš teica, ka ir biseksuāls, un jautāja, vai es to pieņemu. Es atbildēju: "Jā, kamēr es varu skatīties.""
Šķiet, ka šī tendence ir radījusi ievērojamu kultūras rezonansi: šī raksta tapšanas brīdī platformā bija vairāk nekā 72 miljoni ar šo tēmturi saistītu ierakstu. Tas ir iespaidīgs apjoms. No satīriskiem jokiem un ironiskiem video tā ir pāraugusi plašākā diskusijā par dzimumu lomām un dubultstandartiem sabiedrībā.
Vīrieši atbild
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv