Viedierīcēs "iegrimst" visi – gan bērnudārznieki un seniori, gan intelektuālā un fiziskā darba darītāji. Tās cilvēkus aizrauj tik ļoti, ka viņiem pazūd laika izjūta. Tā gan nav vienīgā problēma, jo viedierīces ietekmē arī muguras veselību. Kā mobilo ierīču lietošanas kultūra ietekmē stāju un ko var darīt, lai glābtu savu muguru, stāsta Latvijas medicīnisko elastīgo izstrādājumu ražotāja "Tonus Elast" fizioterapeite Diāna Silantjeva.
Rīgas Stradiņa universitātes speciālistu pētījums liecina, ka 76 procentiem bērnu vecumā no četriem līdz sešiem gadiem ir asimetriska stāja, un 50 procentiem ir stājas traucējumi. Līdz ar bērnu vecumu pieaug arī problēmas biežums un intensitāte.
Cilvēka stāja aug un veidojas mums līdzi, un to negatīvi ietekmē dažādi faktori, un viens no biežākajiem – viedierīces. Bērniem stāja vēl veidojas, bet pieaugušajiem un senioriem jau ir noformējusies – katram ar savām īpatnībām. Domājams, visi ir pamanījuši (kaut vai braucot sabiedriskajā transportā) – cilvēku čalas dzirdamas arvien retāk. Visi klusi iegrimuši savos telefonos, galvas nolaistas. Un ne tikai jaunieši – arī sirmie seniori arvien biežāk īsina laiku, skatoties kādu smieklīgu video telefonā.