Ja bērnībā Markus Riva cieta skolā no bulinga un mobinga, ar ko cīnījās, uzsākot sportot, tad vēl nesen, pirms gada, dziedātājs piedzīvoja pirmo panikas lēkmi. Viņš pat domājis atcelt uzstāšanos, kas tajā vakarā bija plānota, jo panikas dēļ nevarējis piecelties no gultas.
Markus bērnībā bijis apaļīgs un nesportisks, taču šobrīd sportošana un aktīvs dzīvesveids viņam palīdz uzturēt labu mentālo veselību. "Īpaši šajā tumšajā ziemas periodā. Ja es to nedarītu, es nezinu, kas es būtu, kur es būtu un vai es būtu..." par sportošanas nozīmi savā dzīvē stāsta dziedātājs.
Ja iepriekš Markus zinājis, ka panikas lēkmes piemeklē viņam tuvus draugus, tad pirms gada viņš piedzīvojis to pats uz savas ādas. Kādas piektdienas vakarā, kad viņu piemeklēja panikas lēkme, mūziķim bija ieplānota arī uzstāšanās. "Pirmo reizi mūžā man galvā bija domas: es tūdaļ zvanīšu organizatoriem un teikšu, ka esmu galīgi slims, vai diemžēl es nevaru."
Lai arī konkrēti viņš nav sapratis, vai tā bijusi panikas lēkme vai kāds cits mentālais stāvoklis, Markus nobijies, jo viņš sajutis ko tādu, kā dēļ nevar darīt savu darbu. "Kā tu vari izklaidēt, ja tev tajā brīdī iekšā sajūta, ka spiež pie zemes, ir grūti elpot," viņš stāsta. Markus gan toreiz saņēmies un aizgājis uz pasākumu, atpakaļ saņemot tās emocijas, kuras vienmēr ir pēc darba.
Markus stāsta, ka nav ķēries pēc palīdzības pie medikamentiem, jo tic, ka pats var sev palīdzēt ar sportu, dziesmu rakstīšanu un garām pastaigām.
Šoreiz "Par to pašu" runājam par depresiju, kas nereti slēpjas aiz smaida. Raidījumā rakstniece Inga Grencberga stāsta par savu pieredzi ar depresiju, kuru piedzīvojusi pirms pāris gadiem, un to arī atklājusi publiski – publicējot bildi "Facebook" ar savu īsto seju un uzvilkto "masku" depresijas laikā. Par depresijas izpausmēm, veidiem un to, kādēļ nereti tā tiek slēpta no apkārtējiem, raidījumā stāsta psihiatre Laura Štāne.
Katru otro nedēļu raidījumā "Par TO pašu" pievēršamies kutelīgiem, tomēr ne banāliem tematiem, meklējot atbildes uz jautājumiem, kādi varētu rasties jebkura cilvēka galvā. No nopietniem un sabiedrībā aktuāliem tematiem līdz neformālām sarunām brīvā gaisotnē par to, kas interesē visus.