Braiens Džonsons
Foto: Publicitātes foto

"Kā suga mēs esam samierinājušies ar nenovēršamo – mūsu pagrimumu, lejupslīdi un nāvi," saka Braiens Džonsons. "Es vēlos apgalvot, ka patiesība ir pilnīgi pretēja." 47 gadus vecais tehnoloģiju uzņēmējs ir apņēmies izmantot visu, ko piedāvā mūsdienu zinātne un tehnoloģijas, lai stātos pretī novecošanai un nāvei. Viņš ir galvenais varonis strīdīgajā dokumentālajā filmā "Don’t Die: The Man Who Wants to Live Forever", kurā tiek atklāts viņa radikālais un ārstu vadītais "pretnovecošanas protokols". Bet vai šī cīņa ir tā vērta?

Braiens Džonsons strādā pie tā, ko viņš izdevumā "Time" nodēvējis par "nozīmīgāko revolūciju Homo sapiens vēsturē". Lai uz sevis pielietotu jaunākos atklājumus ilgmūžības zinātnē, kas spēj mainīt novecošanos un pagarināt mūžu, Džonsons ir iztērējis miljoniem dolāru. Filmas pirmizrāde notika 1. janvārī, un tā dokumentē visas viņa rutīnas, stingros noteikumus un (pretrunīgās) ārstēšanas metodes, kurām viņš ir pakļāvis sevi.

Tā visa iemesls, kā Džonsons saka, ir ģimene. "Es patiešām vēlos vairākas dzīves kopā ar savu dēlu," viņš stāsta par jaunāko dēlu Talmāžu. "Ar simt gadiem nepietiek."

Protams, tas ir dārgi. Pēc tam, kad 2013. gadā viņš pārdeva savu maksājumu apstrādes uzņēmumu "Braintree" (kas ietvēra arī "Venmo") par 300 miljoniem dolāru, četrus no tiem viņš iztērēja, lai izstrādātu mūža pagarināšanas sistēmu "Blueprint". Viņš pats sevi pozicionē kā programmas testa subjektu, kura mērķis ir samazināt savu dzīvībai svarīgo orgānu bioloģisko vecumu līdz 18 gadus veca cilvēka veselības stāvoklim.

Mūžība par diviem miljoniem gadā

2023. gada janvāra intervijā "Bloomberg" Braiens Džonsons atklāja, ka ik gadu savam krusta karam ar nāvi iztērē aptuveni divus miljonus ASV dolāru. Šajā summā – 30 ārstu un ekspertu komanda, kas uzrauga viņa orgānu un ķermeņa funkcijas, ādas kopšanas procedūras, lai novērstu saules staru radītos bojājumus, kā arī eksperimenti ar dažkārt diskutabliem un neapstiprinātiem dzīves ilguma pagarināšanas paņēmieniem, piemēram, folistatīna gēnu terapija. Turklāt viņš savu dzimšanas dienu svin nevis reizi gadā, bet ik pēc 19 mēnešiem.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!