Foto: Shutterstock

Jautājums: Sveiki! Vīrs ik pa laikam pasmejas, kur gan palikusi tā šmaugā meitene, ko apprecējis, jo man parādījusies riepa. Man ir 39 gadi un pati nemaz nejūtos veca, bet vai šajā vecumā vēl kaut ko var līdzēt? Mēģināju ieturēt diētu, bet jūtu, ka uzlabojumu nav.

Atbild skaistuma klīnikas "4. Dimensija" ķermeņa estētikas speciāliste:

Sasniedzot brieduma gadus, sievietes vielmaiņa kļūst lēnāka un līdz ar to - mazāks enerģijas patēriņš. Sasniedzot brieduma gadus, normāls svara kāpums var būt 6-8 kg. Tomēr šajā vecumā nedrīkst aizrauties ar nepārdomātu vājēšanu, uzturvielu krasi samazinošām diētām. Nepareiza uztura sekas var būt vielmaiņas traucējumi, vizuālā izskata un ādas stāvokļa pasliktināšanās un centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi-garastāvokļa svārstības, atmiņas pasliktināšanās un sievietēm, kuru svars ir zemāks par normālo, pieaug risks saslimt arī ar osteoporozi.

Jāatzīst, ka sievietēm ap/pēc 40 gadiem estrogēnu trūkuma dēļ organismā mainās auguma proporcijas un tauku izgūlsnēšanās veids- viduklis kļūst pilnīgāks un vēders- lielāks. Centrālais (t.s. vīrišķā) aptaukošanās veida rezultātā ne tikai sieviete zaudē savu sievišķīgo auguma siluetu.

Tā kā aptaukošanās pastiprina risku saslimt ar cukura diabētu, hipertonisko slimību, sirds išēmisko slimību, artrītu un osteoporozi, protams, šajā vecumā var un vajadzētu pievērst īpašu uzmanību savam svaram un ķermeņa aprisēm. Sākotnēji šo risku var novērtēt, veicot mērījumu ap vidukli- tā visšaurākajā vietā. Ja iegūtais skaitlis ir lielāks par 80 cm, sieviete jau ietilpst riska grupā un, lai sasniegtu vēlamo rezultātu un neiedzīvotos papildus veselības problēmās, ieteicams apmeklēt ķermeņa estētikas speciālistu. Tā kā organisms, vājējot, aktīvi izmanto dažādas tauku rezerves, nereti zaudējam tos skaistos "apaļumus", no kuriem pat negribam šķirties, vai, atbrīvojoties no "riepas", āda uz vēdera kļūst ļengana, svarīgi izstrādāt atbilstošu ķermeņa "formu uzturēšanas plānu". Turklāt neviena ķermeņa estētiskā problēma nepastāv tikai pati par sevi, bet bieži vien iet roku rokā- strijas ar saistaudu vājumu, celulīts ar lieko svaru utt.. Tāpēc svarīgi precizēt problēmu, veicot atbilstošu ķermeņa diagnostiku.

Figūras korekcijā labus rezultātus var panākt pielietojot liposāžas masāžu, kā rezultātā tiek uzlabota limfas attece, samazināts ķermeņa problēmzonu apkārtmērs un celulīts. Tomēr attīstoties modernajām tehnoloģijām, pēdējā laikā par efektīvākajām uzskata dažādu procedūru kombinācijas, kuru laikā pielieto aparāttehnoloģijas un dažādus kosmētiskos līdzekļus. Pielietojot elektroprocedūras, mikrostrāvas ietekmē tiek aktivizēti tauku šūnu vielmaiņas procesi un "dedzināti" liekie tauki, samazinās terapijai pakļauto ķermeņa vietu apjoms un nelīdzenas ādas izskats. Ultraskaņas terapiju pielieto ķermeņa problēmvietām, lai ārstētu celulītu, samazinātu ķermeņa problēmzonu apjomu un palielinātu ādas elastību. Mehāniskā un manuālā limfodrenāža, kuras laikā paralēli pielieto kompresijas terapiju (ietīšanu un kriosaitēšanu), formē augumu un uzlabo ādas elastību, mazina tūsku, kalpo kā pamatprocedūra celulīta ārstēšanai. Vakuummasāža paātrina vielmaiņu, mazina celulītu un ķermeņa apmērus. Siltuma terapija piemērota liekā šķidruma un "šlakvielu" izvadīšanai no organisma, kas sekmē tauku šķelšanas procesu un liekā svara samazināšanu. Paralēli termosaunas procedūrām parasti iesaka veikt ārējo aplikāciju terapiju, lai uzlabotu ķermeņa ādas elastību un ārstētu celulītu. Lai cīnītos ar neestētisko tauku un celulīta veidošanos dažādās ķermeņa daļās, pēdējā laikā ķermeņa kopšanā īpašu atzinību guvusi ir radiofrekvences terapija, jo pierādīts, ka tieši tauku un celulīta audi ļoti labi uzsūc radiofrekvences enerģiju. Šī procedūra palīdz uzlabot dabīgo tauku dedzināšanas procesu, tādējādi tiek samazināts arī apjoms un modelēts augums, turklāt tiek tonizēta āda ar "savelkošu iedarbību", kur tā ir kļuvusi vājāka.

Tomēr galvenais- neaizmirst par veselīgu un sabalansētu uzturu, kam līdzās svarīgas ir regulāras fiziskas nodarbības, kas ne tikai ļaus saglabāt labu "formu" un vingrumu, samazinās sirds slimību un cukura diabēta saslimšanas risku, bet arī uzlabos miega kvalitāti un ēstgribas kontroli.

Fiziski neaktīviem cilvēkiem ieteicams apmeklēt ārstniecisko vingrošanu, kuras laikā pielieto Slinga terapiju ar Therapy Master aprīkojuma. Ar tās palīdzību pieredzējuša fizioterapeita vadībā viena kabineta ietvaros nodrošinās pilnu rehabilitācijas pakalpojumu kompleksu- saudzīgi koriģēs stāju, modelēs figūru, trenēs muskuļus, kā arī palīdzēs muskuloskeletāro traucējumu gadījumā.

Šis ir laiks, kad jāsāk vairāk veltīt laiku sev! Par spīti laikam, kas veic korekcijas sievietes izskatā, jāmēģina saglabāt pašapziņu-justies skaistām un vērtīgām!

 

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu speciālista e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt teksta garumu un pareizrakstību, kā arī saglabāt vēstules autora anonimitāti. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!