Valerija Jansone. Foto: Anita Zeiliņa
Valerija Jansone, SIA "Ogres rajona slimnīca" otorinolaringoloģe (LOR), sarunu par ausu, deguna un rīkles slimībām sāk pavisam netradicionāli – ar Kornēlijas Apškrūmas dzejoļa rindām: "Tik ilga bezsaules diēta/ un īgnu lietavu sods –/ par kādiem gan atkal grēkiem/ tiek mūsu zemītei dots?/" Daktere uzskata – daudz ko no tā, kā mēs jūtamies, esam slimi vai veseli, nosaka mūsu pašu ikdiena.

"Stress, steiga, neiejūtība vienam pret otru - tas viss rada slimības," viņa saka. Starp divdesmit trīsdesmit pacientiem katrā pieņemšanas reizē ir pa kādam, kas "uzsprāgst" no gaidīšanas rindā vai kārtības, kāda noteikta ārstniecības iestādē. Vienam pacientam paredzētas piecpadsmit minūtes, bet ir gadījumi, piemēram, deguna asiņošana, kas prasa ilgāku laiku atrasties ārsta kabinetā. Aiz durvīm gaidošiem nereti tā šķiet vesela mūžība.

Valerija Jansone, kā vienu no veselības receptēm, iesaka par veselīgu dzīves uztveri domāt jau tad, kad mazuļa dzimšana vēl tikai gaidāma. Vēl viena problēma, ar ko bērni sastopas jau pirmajos dzīves gados, ir apkārtējās vides un pārtikas produktu ķimizācija. Labu gribēdami, nopērkot veikalā, piemēram, upeņu ievārījumu, kam vajadzētu būt veselību stiprinošam, izlasot anotāciju, sākam šaubīties, vai pievienotās vielas ēdājam nāks par labu. Bērniem viens no pirmajiem simptomiem par to, ka organismam kaut kas apkārtējā vidē vai pārtikā nepatīk, ir "ziedoši", apsārtuši vaigi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!