Foto: stock.xchng
Grūtniecība ir lielu pārmaiņu laiks, kas skar arī cilvēka lielāko "orgānu" – ādu. Daudzas no minētajām parādībām attīstās grūtniecības laikā, bet ir pārejošas (atgriezeniskas) un neprasa īpašu uzmanību vai ārstēšanu. Tomēr ir pārmaiņas, kuras var kļūt paliekošas, tāpēc svarīgi tās laikus pamanīt un zināt, kā ar tām tikt galā.

Ādas sausums: Sastop visām grūtniecēm. Rodas hormonālo izmaiņu dēļ, kad samazinās ķermeņa, nereti arī sejas tauku un sviedru dziedzeru darbība, un tādēļ nenotiek ādas dabiskā ieeļļošana. Tāpēc visas grūtniecības un arī zīdīšanas laikā svarīgi ādu mitrināt un pabarot. Lietot ādas emulsijas (mīkstinošos līdzekļus) pēc dušas/ vannas, kā arī tad, kad rodas savelkoša sajūta. Piesātināt ādu no iekšienes ar nepiesātinātajām taukskābēm, lietojot linsēklu eļļu, gurķenes eļļu vai naktssveces eļļu, kā arī zivju eļļu.

Strijas: Strijas ir sarkanas vai purpurkrāsas līnijveida rētas, kas rodas ādas pamatslānī (dermā), tai iestiepjoties. Šis process ir praktiski neatgriezenisks. Tās visbiežāk parādās gūžu, vēdera, krūšu un augšstilbu ādā. Sastop gandrīz 95% sieviešu un tas, vai strijas parādīsies vai ne, ir atkarīgs gan no iedzimtības un ādas struktūras, proti, no tā, cik izturīgi ir saistaudi, gan arī no ādas kopšanas un dzīvesveida. Striju profilaksei mājas apstākļos jāveic:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!