72% cilvēku cieš no pastiprinātas svīšanas un tā grauj viņu pašapziņu
Foto: stock.xchng
Pētījuma aptaujas dati rāda, ka 55% cilvēku savstarpējās attiecībās traucē svīšana, bet 72% atzinuši, ka tā grauj pašapziņu un mazina pārliecību par sevi, savukārt 58% respondentu minējuši, ka tā ietekmē arī viņu profesionālo darbību*. Ārsti norāda, ka pastiprināta svīšana jeb padušu hiperhidroze raksturīga cilvēkiem vecumā no 25 līdz 64 gadiem. To ietekmē fizioloģiskās īpatnības vai saasina stresa situācijas.

Sākoties vasaras sezonai, šī problēma sagādā raizes aizvien vairāk cilvēkiem. Plastikas ķirurģe Evija Rodke stāsta, ka pastiprināta svīšana ir saistīta ar veģetatīvo distoniju, kas nav atkarīga no cilvēka vai viņa gribas. "Cilvēka padusē atrodas miljoniem sviedru dziedzeru, bet ap katru no tiem ir savs muskulis, kas izspiež no tiem sviedru lāses. Visbiežāk pastiprināta svīšana notiek stresa vai līdzīga psiholoģiska diskomforta laikā, citreiz pat pilnīgi bez iemesla," skaidro E.Rodke.

Cilvēkiem, kuru profesija saistās ar pastāvīgu publisku uzstāšanos vai darbu nemitīgā cilvēku drūzmā, pastiprināta svīšana var radīt sevišķi lielu diskomfortu. Turklāt cilvēks var tikt ieslodzīts zināmā, apburtajā lokā, kas traucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, jo stresa situācijās rodas pastiprināta svīšana, kas rada diskomfortu un vēl lielākas bailes no nākamās, publiskās uzstāšanās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!